Від жовтня на вулицях Львова працюватимуть інспектори з паркування авто. Суми штрафів, фото-відеофіксація та “євробляхи”

Як повідомив начальник управління безпеки міста ЛМР Юрій Діль, 27 вересня 2018 року набирає чинності закон щодо реформування сфери паркування транспортних засобів.

Закон передбачає створення законодавчого механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом запровадження фото-, відео фіксації правопорушень.

«З огляду на це, на базі управління безпеки міста буде створено групу з 30 інспекторів з паркування, які будуть самостійно без допомоги поліції мати можливість притягувати до відповідальності водіїв, які неправильно паркуються в м. Львові. Також штрафувати будуть водіїв, котрі не оплачують за паркування та тих, котрі порушують правила дорожнього руху.

Є 10 пунктів, за якими посадові особи-інспектори матимуть можливість залишити водію повідомлення і винести на місці постанову. На сьогоднішній день вже є готова загальноукраїнська система реєстрації транспортних засобів. Ми провели ряд робочих зустрічей у Львові, Києві з мін’юсті, з прикордонниками, ДФС щодо отримання баз даних».

За словами Юрія Діля, на базі центру безпеки буде створений цілодобовий диспетчерський відділ. Найменший штраф за порушення – 255 грн. Найвищі штрафи нараховуватимуться порушникам за паркування на місцях, призначених для інвалідів, пішохідних переходах чи газонах.

«У разі прийняття інспектором рішення про евакуацію транспортного засобу через те, що він стоїть на громадському полотні, він зобов’язаний зробити 4 фото і викликати евакуатор, який відвезе авто на штрафмайданчик. На нашу думку, прибуток до бюджету складатиме – близько 1 млн грн в місяць. З 21 вересня, після погодження ухвали сесією ЛМР, ми оголосимо офіційний конкурс на посади, а в перших числах жовтня інспектори з паркування мають вийти на вулиці міста».

Для функціонування підрозділу інспекторів з паркування місто закупить 4 евакуатори на умовах фінансового лізингу.

1. Як каратимуть порушників парковки та у яких випадках евакуйовуватимуть машини

Якщо водій припаркував автомобіль у неналежному місці, він отримає штраф, а транспортний засіб евакуюють. У законі прописали цю норму. Автомобіль мають право евакуювати тоді, коли він «суттєво перешкоджає дорожньому руху». Рішення про «суттєво» чи «несуттєво» приймає поліцейський. Крім правоохоронців, право проводити евакуацію матимуть інспектори з паркування.

Законом затвердили 17 конкретних випадків евакуації.

Під час неї керуватимуться не суб’єктивними судженнями, а фактами.

2. Особливості фото-відеофіксації на парковці: як водіїв притягатимуть до відповідальності

Обставини, через які автомобіль евакуюють, мають зафіксувати на фото чи відео та у протоколі. Будуть діяти три режими притягнення до адміністративної відповідальності.

Перший режим – «старий». Він передбачає передбачає контакт поліцейського та порушника. Правоохоронець перевірятиме водійське посвідчення і технічний паспорт. Також складе постанову про притягнення до відповідальності прямо на місці вчинення порушення.

Другий режим – автоматичний. Він передбачає фіксацію правопорушень. Серед таких як неправильна зупинка, парковка в недозволеному місці чи несплата за парковку. Їх фіксуватимуть стаціонарні камери. Їх встановлять на на шляхопроводах, стовпах і навіть на громадському транспорті.

Інформація з камер буде надходити до центрів обробки інформації. Поліцейські проводитимуть візуальну перевірку. За допомогою електронного підпису так само будуть складати постанову.

Спочатку з порушника стягуватимуть штрафні бали. Їх вистачає на три порушення. Потім – грошові штрафи.

Третій режим – режим фотозйомки або відеозапису у ручному режимі. Порушення фіксуватимуть через спеціальну програму. Там автоматично відображатиметься місце, час, дата і GPS-координати автомобіля.

Фіксувати правопорушення у такому режимі мають право поліцейські та уповноважені від міста інспектори з паркування. Інформацію про порушення вноситимуть до Реєстру адміністративних порушень в сфері безпеки дорожнього руху.

3. Як каратимуть власників «євроблях» на парковці

Для штрафування автомобілів на іноземних номерах встановили два способи стягнення штрафів.

Перший стосується українців. Якщо автомобіль ввіз на територію країни громадянин України – резидент, то штраф за порушення надсилатимуть на його домашню адресу. Якщо штраф не сплатять добровільно, його стягнуть у примусовому порядку. несплати штраф буде стягнуто у примусовому порядку.

Другий стосується іноземців. Якщо автомобіль ввіз на територію країни іноземний громадянин – нерезидент, постанову про адміністративне порушення йому вручатиме при в’їзді в Україну Держприкордонслужба.

Якщо авто віддали за дорученням і повідомлення про штраф отримує власник, він може знайти того, хто управляє машиною. Після цього внести його до реєстру власників. Якщо він відмовиться, штраф все рівно сплачуватиме водій, адже на транспортний засіб накладуть арешт. Справу передадуть до виконавчої служби.

паркування паркінг

4. Які суми штрафів загрожують за правопорушення

Новий закон штрафів за порушення правил паркування і стоянки не збільшує. Якщо авто не створює перешкоди та небезпеки для руху, стягуватимуть 255 грн, якщо створює – 510 грн. Паркування на місцях для інвалідів обернеться штрафом у розмірі від 1020 грн до 1700 грн.

Якщо порушення зафіксували в автоматичному режимі, водієві можуть зробити знижку 50%. Для цього протягом 10 днів водій повинен сплатить штраф.

Якщо порушення зафіксували у режимі фотозйомки чи відеозапису, таких пільгових десятиденних періодів буде два. Перший триватиме з дня вчинення порушення правил зупинки, стоянки або паркування. Другий – з дня набрання постановою про адміністративне правопорушення чинності.

Якщо порушення фіксуватимуть у режимі фотозйомки чи відеозапису, на лобовому склі залишатимуть повідомлення.

«Там буде вказано, що автомобіль зафіксований, порушив правила дорожнього руху. На сторінці в інтернеті можна буде знайти більш детальну інформацію про порушення і фото. Спеціальну постанову відправлять за адресою власника машини», – пояснює автоюрист Богдан Глядик.

Власника авто повідомлятимуть листом. Його надішлють на поштову адресу, вказану при реєстрації автомобіля. Постанову вважатимуть врученою через 3 дні. Якщо власника не можливо знайти у реєстрі, повідомлення залишатимуть під «двірником». У ньому міститимуть такі ж відомості, як і у постанові.

Перші 10 хвилин стоянки на будь-якій парковці будуть безкоштовними. Якщо авто стоятиме на стоянці довше, а водій не сплатить – доведеться платити штраф. Штраф за порушення правил паркування встановлюється у 20-кратному розмірі вартості однієї години користування тим платним майданчиком, на якому відбулося порушення.

Якщо впродовж місяця штраф не буде сплатять, то інспектор накладе на нього пеню у розмірі 100%. Ще через 30 днів справа передадуть у Виконавчу службу для примусового стягнення оплати.

В Україні підвищили розмір штрафу за паркування автомобілів на місці для інвалідів. Становить від 1020 до 1700 грн. Таку ж суму стягуватимуть з організацій, які не облаштували паркувальні місця для людей з обмеженими можливостями. Раніше штраф становив 450 грн.

За матеріалами Gazeta.ua.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.