п`ятниця, 14 червня

Великдень та Обливаний понеділок у Шевченківському гаю. Програма заходів

У Львові в Шевченківському гаю впродовж 16 та 17 квітня гостей музею знайомитимуть з давніми традиціями, водитимуть гаївки та пригощатимуть гостей. Для відвідувачів буде можливість навчитися давніх танців з музичними фолькгуртами та придбати вироби народних майстрів, смаколики та музейні сувеніри в облаштованих ятках.

Джерело: пресслужба ЛМР

Великдень

У неділю, 16 квітня, з 13:00 до 18:00 год:

  • «Гаївки для найменших». Тут малечу вчитимуть водити «Жучка», стародавніх ігор та забавлянь (хата зі с. Либохора);

  • Гаївки з ОУМ «Спадщина». Жива традиція, що підтримується десятиліттями: будемо водити кривий танець, вербовую дощечку, струмок, подоляночку, хорти і вовки, царівну, мости, голубку. А також грати в шума, моргалки, ремня, а хлопці ще будуватимуть  вежу та слона (стодола зі с. Либохора, галявина біля озера);

  • «Велика гаївка на галявині» за участю фольклорних та етногуртів: Д’горі, Етерія, ДРИҐ, NAZVA, спеціальний гість – Юрій Йосифович (головна галявина, біля дзвіниці зі с. Хоросно);

  • Презентація збірника гаївок. Можна послухати, придбати збірничок і самим навчитися співати гаївок та веснянок. Кошти від продажу збірничка йдуть на благодійну допомогу ЗСУ (місце та час презентації повідомлять невдовзі).

Обливаний понеділок

У понеділок, 17 квітня, з 13:00 до 18:00:

  • «Велика гаївка на галявині» за участю фольклорних та етногуртів Пиріг і Батіг, BanduraGirl та Lemko Bluegrass Band (головна галявина, біля дзвіниці зі с. Хоросно)

Окрім того, у музеї продовжуватимуть роботу виставки писанок в малому залі «В укритті» та  живопису Уляни Нищук «Заквітчані» у школі зі села Бусовисько.

Де придбати квитки

Вартість квитків становить від 100 до 150 гривень. Придбати квитки можна онлайн за посиланням. Від 11 квітня їх можна придбати заздалегідь. Гостей мзею закликають слідкувати за анонсами та оновленнями на офіційних сторінках музею.

Нагадаємо, що у музеї народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького встановлять хатину 1920-х років з Полісся. Це перший музеєфікований великий експонат за останні 10 років. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.