Вартість ремонту вулиці Шевченка у Львові в півтора разу більша, аніж автобана у Болгарії, – Синютка

При тому проєкт не передбачає збільшення ще австрійського каналізаційного колектора, попри те, що навколо зводяться тисячі квадратних метрів новобудов.

Про це розповів народний депутат Олег Синютка, інформує “Еспресо.Захід“.

“У січні 2020 року міський голова зробив гучну заву про те, що вулиця Шевченка буде відремонтована. І це буде зроблено впродовж двох років. Вартість робіт 335 млн грн, при довжині дороги 2,3 км.

Можна сказати, що 10,6 млн євро це багато. Справді багато, бо в Китаї кілометр дороги коштує 1,7 млн євро. У Болгарії на щойно завершеному автобані кілометр обійшовся у 3 млн євро. Це в півтора рази менше, аніж вулиця Шевченка”, – заявив колишній заступник міського голови.

Олег Синютка наголошує на тому, що помилкою є ремонт у три етапи:

“Скажете, та всі крадуть. А що ж зробили на Шевченка? Хто ж придумав ремонтувати вулицю у три етапи! Бо це означає, що якщо робити так, то виходить втричі довше і приносить втричі більше незручностей людям”.

Також кричущою помилкою є те, що, не дивлячись на масову забудову, не збільшують розмір каналізаційного колектора:

“Найголовнішим у цьому ремонті є колектор – це та невидима частина, яка забезпечує комфортом кожного мешканця. Зліва вулиці тисячі квадратних метрів новобудов, справа також, а розмір колектора не збільшено взагалі. Тому, якщо побачите, що під час дощу “пливе” вулиця Шевченка – не дивуйтесь!

Те, що на сьогодні не проводиться збільшення каналізаційного колектора на Шевченка – це непоправна шкода і загроза екологічній безпеці Львова. Це проблема, яку звісно можна колись виправити, але це знову буде коштувати мільйони людських грошей”.

Народний депутат відзначає, що навіть та частина дороги, що відремонтована, вже руйнується:

“Вкрали, не подумали, не продумали, то, може, хоч те, що зроблено є якісним? На жаль. І ми знову бачимо, що бруківка залита бетоном, не прослуживши і кількох років втратила свою придатність. І зрозуміло, що людські гроші, які закопані у цю вулицю знову пішли в нікуди. І виправляти це доведеться за бюджетні кошти, які насправді візьмуть з кишені кожного з нас”.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.