п`ятниця, 1 березня

Вартість проїзду в усьому громадському транспорті Львова зросте до 10 грн

Львівська мерія планує зрівняти вартість проїзду в всьому громадському транспорті міста та встановити тариф 10 грн. При цьому купити квиток на електротранспорт у касі та онлайн можна буде дешевше.

Джерело: ZAHID.NET.

Як ідеться в регуляторному акті щодо коригування тарифу, який 17 березня оприлюднили на сайті ЛМР, управління транспорту пропонує підвищити вартість проїзду в міських автобусах із 7 до 10 грн. Квиток на проїзд у трамваях і тролейбусах також здорожчає – з 6-7 грн до 10 грн. При цьому, придбаний у кіоску квиток коштуватиме 9 грн, а через електронні сервіси – 8,5 грн.

«Минулої п’ятниці відбулися публічні обговорення пропозицій перевізників щодо коригування тарифу на проїзд у громадському транспорті. Ми заслухали перевізників і мешканців, які долучилися до обговорення через Zoom. На основі почутої думки громади і позиції приватних перевізників намагалися знайти компромісне рішення. Отож, пропонуємо 10 грн на проїзд у автобусах, а в електротранспорті 10 грн, якщо купити квиток у водія, 9 грн при купівлі квитка в кіоску, та 8 грн 50 коп. при купівлі квитка через електронні сервіси – QR-коди Приват24, SMS, Bluetooth, або термінали самообслуговування IBOX та EasyPay», – розповів керівник управління транспорту Орест Олеськів.

Рішення про підвищення вартості проїзду винесуть на розгляд виконавчого комітету приблизно у квітні. До цього управління транспорту прийматиме зауваження та пропозиції до регуляторного акту, потім усі висновки щодо коригування тарифу скерують до Антимонопольного комітету.

Зазначимо, що львівські перевізники порахували, що економічно обґрунтованим тарифом для автобусів є 14 грн, а для електротранспорту – понад 12 грн. Перевізники пояснюють, що після того, як востаннє коригували тарифи, змінилися показники, що його формують, зокрема зросла вартість запчастин і пального, а також мінімальна зарплата для працівників транспортних підприємств.

Нагадаємо, що востаннє вартість проїзду в львівських автобусах із 5 до 7 грн зросла 1 лютого 2019 року, а в електротранспорті – у січні 2020 року.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.