Вартість проїзду у львівському електротранспорті зросте до 4,5 грн

Повну вартість проїзду у львівських трамваях і тролейбусах планують підняти до 4,5 грн, а пільгову – до 2,25 грн. Про це під час прес-конференції 23 червня заявив заступник директора з економіки ЛКП «Львівелектротранс» Олексій Зварич.

трамвай електрон львів електротранспорт

«Нинішній тариф (2 грн – загальний, 1 грн – студентський та учнівський, – ред.) був затверджений ще у 2014 році. Зараз він економічно необґрунтований і призводить до значних збитків підприємства», – сказав Олексій Зварич.

Він зазначив, що згідно з розрахунками, загальний разовий квиток на проїзд в електротранспорті має коштувати 4,5 грн, а студентський та учнівський – 2,25 грн.

«У 2015 році «Львівелектротранс» мав 51 млн грн збитків, у 2016 році – 61 млн грн збитків. У першому кварталі 2017 року ми вже маємо 25 млн грн збитків. Це дорога в нікуди. На момент затвердження нинішніх тарифів вартість електроенергії становила 36 коп. за кВт, зараз – 2,25 грн за кВт. Вартість матеріалів та запчастин зросла вдвічі. Крім того, зросла мінімальна зарплатня внаслідок зміни законодавства», – пояснив причини підвищення тарифу Олексій Зварич.

За словами в.о. начальника управління транспорту ЛМР Олега Партики, перед затвердженням нового тарифу у Львові проведуть громадські обговорення та погодять тариф з Антимонопольним комітетом.

Як зазанчив в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструтктури ЛМР Олександр Одинець, тариф може коригуватися під час громадських обговорень, проте знижувати його буде недоцільно, оскільки 4,5 грн – мінімальний економічно обґрунтований.

У разі погодження тарифу всіма інстанціями, нова вартість проїзду в електротранспорті почне діяти з 1 серпня.

При цьому, за словами Олега Партики, вартість проїзду в міських автобусах поки не зміниться, хоча нараз також тривають розрахунки нового тарифу.

Джерело

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.