В’їзд в пішохідну зону центра Львова: хто має право?

Брифінг на тему: “Правила видачі перепусток на в’їзд в пішохідну зону центральної частини Львова” у Львівській міській раді відбувся 23 січня.

Джерело: Гал-Інфо.

 

Передумовою проведення брифінгу стало відео, на якому начальник управління патрульної поліції у Львівській області Роман Пилипенко презентував своїй дівчині, працівниці Львівської облради Василині Софранюк перепустку на проїзд площею Ринок. Відео опублікували вчора, 22 січня. 

Як повідомили у патрульній поліції Львівської області, за вказаними обставинами, керівництво Департаменту патрульної поліції прийняло рішення про відсторонення начальника управління патрульної поліції у Львівській області від виконання службових обов’язків. Призначено службове розслідування.

Керівниця ЛКП “Ратуша-сервіс” Ірина Тихоліз під час брифінгу розповіла, що перепустка, у руках дівчини на відео, схожа на перепустку старого зразка, яка втратила чинність два роки тому.

“З 2021 року діють нові зразки перепусток, які дають право водіям в’їжджати на площу Ринок. Перепустка, яка була показана на відео, не дає права заїзду на площу Ринок”, – заявила керівниця. 

Вона також запевнила, що ЛКП “Ратуша-сервіс” не видавало перепустки на заїзд в центральну частину міста цій особі. На підставі відеодоказів у міськраді оформили службове розслідування, у ході якого з’ясовуватимуть походження документа. 

Які перепустки діють зараз на користуванні у ЛКП “Ратуша-сервіс”? 

За словами Ірини Тихоліз, з березня 2021 року у ЛКП “Ратуша-сервіс” діють три види перепусток: перепустка блакитного кольору стосується категорії “мешканець”, жовта – категорії “бізнес” та коричнева – категорії “службові машини”. У першому та другому випадках перепустки видаються на рік або два роки, у ситуації з бізнесом – цей термін встановлюють відповідно до терміну договорів.

Важливо, що перепустка вважається чинною у випадку нанесеної на ній голограми та гербової печатки “Ратуші”. Також, для того, щоб могти заїхати у центр міста, крім чинної перепустки, транспортний засіб має бути внесений в електронну базу даних, інакше болард не пропустить авто. Якщо вийшов термін дії перепуски, то вона зникає з бази даних.

Як діє процедура отримання перепустки?

Заяви на отримання перепустки для в’їзду на територію пішохідної зони центральної частини міста Львова у ЛКП “Ратуша-сервіс” подається через ЦНАП мешканцем або представником бізнесу. Відтак відповідна особа подає в центр надання адміністративних послуг перелік необхідних документів, список яких розміщений на сайті департаменту. 

“Після того, як [заяви] потрапляють до нас в ЛКП, ми їх розглядаємо і відповідно видаємо або не видаємо таку перепустку. Просто прийти й занести листок у “Ратушу-сервіс” – не можливо. Утім є така опція як “разова перепустка”, яка передбачає разовий заїзд на площу Ринок. Для цього особі необхідно у міській раді подати заяву на адресу муніципальної варти”, – наголосила Ірина Тихоліз. 

У “Ратуша-сервіс” зазначають, що службові авто, до прикладу, інкасаторська машина чи пожежна служба, не потребують перепустки на заїзд в центральну частину міста. Усі інші категорії можуть подати службову записку на отримання перепусток для своїх службових машин у ЛКП.

 

Скільки львів’ян володіють такими перепустками?  

Керівниця ЛКП “Ратуша-сервіс” Ірина Тихоліз каже, що станом на сьогодні близько 750 мешканців мають дозвіл на в’їзд на площу Ринок за перепусткою. У бізнесу таких перепусток налічується близько 130-160 штук. Ще 70 перепусток має службовий транспорт. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.