Понеділок, 17 червня

В українських університетів можуть забрати статус національних. У Спілці ректорів б’ють на сполох

Громадська організація “Спілка ректорів закладів вищої освіти України” звернулася до Президента України Володимира Зеленського щодо ймовірної відміни Указу “Про Положення Про національний заклад (установу) України”

Відповідне звернення опублікували у спільноті “Новини вищої освіти” сьогодні, 15 листопада, передає “Еспресо.Захід“.

“Вважаємо, що відмінка Указу не сприятиме міжнародному авторитету України, росту поваги до державної влади з боку викладачів та вчених, студентської молоді та призведе до негативних наслідків”, – йдеться у зверненні.

Як повідомив голова Спілки та ректор Київського національного університету будівництва та архітектури Петро Куліков “Еспресо.Захід”, скасування Указу грозить навчальним закладам залишитися без землі та майна:

“До прикладу, в аграрних університетах багато землі, яка необхідна для навчального процесу. А ми все ж аграрна країна і для наукових досліджень університетам потрібна та земля. Скасування Указу у першу чергу грозить саме їм. Це перше.

Друге, без дозволу закладів їх же позбавлятимуть нерухомості. Яскравий приклад – Академія друкарства у Львові – колектив дізнався з соцмереж, що їх передають ЛНУ ім.Франка. Тобто, буде свавілля. Треба хоча б поправити 4 пункт Указу, щоб це все відбувалося з погодження Вчених Рад. Хоча б так! Бо інакше це буде жах. І так всі навчальні заклади є державними, для чого видумувати ще щось? Якщо земля чи майно університету потрібні для державних потреб, так немає ж проблем, усі все розуміють”, – прокоментував Петро Куліков.

У коментарі “Еспресо.Захід” в університеті імені Івана Франка повідомили, що лише дізналися про такий намір влади:

“Ми бачили відозву Спілки ректорів, але детальнішої інформації про ситуацію та подальші плани ми не маємо. Не знаємо, як далі буде розвиватися ситуація, можливо це питання буде розглядатися ще Спілкою ректорів Львівщини й тоді матимемо якусь повну картину”, – зазначили в ЛНУ ім. Франка.

Така ж сама реакція у ректора “Львівської політехніки” та голови Спілки ректорів Львівщини Юрія Бобало. Він зазначив, що поки планує узгодити інформацію, але про якусь реакцію ректорів Львівщини мови ще не йде.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.