п`ятниця, 29 березня

В Україні прогнозують чотири штами грипу: скільки хворих на Львівщині

Понад два роки карантину, соціальне дистанціювання та маски давали захист не тільки від коронавірусу, а й від грипу та більшості інших респіраторних інфекцій. Ця зима, ймовірно, буде іншою.

Джерело: НТА.

Такий прогноз зробив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис.

«Люди менше звертають увагу на обмеження, що можливо призведе до відродженням сезонних зимових захворювань. Саме тому важливо вакцинуватись, аби вберегтись від інфекційних недуг. Краще охоплення вакцинацією може врятувати багато тисяч життів», – каже він.

Як розповіла позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА з епідеміології Наталія Іванченко-Тімко, цього року в Україні передбачають циркулювання чотирьої штамів грипу: грип А Victoria H1N1, грип А Darwin H3N2, грип В Austria та грип В Phuket. Саме проти цих штамів створили вакцини.

«На Львівщині вірусу грипу ще не зафіксовано. Однак захиститися від грипу все ж необхідно. Найкраща профілактика хвороби – щорічна вакцинація. Вона захищає від усіх найбільш розповсюджених і небезпечних штамів грипу і гарантує захист усередині суспільства», – наголошує вона.

Медикиня рекомендує: найкращий час для щеплення – початок епідемічного сезону. Проте вакцинуватися можна впродовж усього епідсезону, і важливо враховувати, що ефективність вакцини настає через 14 днів.

«Особливо важливо вакцинуватися людям із груп ризику, оскільки це значно збільшує шанси запобігти смертельним наслідкам хвороби», – додала Наталія Іванченко-Тімко.

Сезонний грип – це гостра респіраторна інфекція, яка викликається вірусами грипу, які поширені в усіх частинах світу та викликає захворювання різного ступеня важкості. Більшість людей одужують від лихоманки та інших симптомів протягом тижня, не потребуючи медичної допомоги.

Однак грип може спричинити важке захворювання або смерть, особливо серед груп високого ризику, включаючи дітей, людей похилого віку, вагітних жінок, медичних працівників та людей із серйозними захворюваннями.

Нагадаємо, уряд США передав Україні 2,3 млн доз мРНК-вакцини проти COVID-19 Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech. Доставили її дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.