В центрі Львова археологи знайшли давнє склепіння: ймовірно крипту костелу Тринітаріїв

Під час археологічного нагляду на вул. Корнякта у Львові виявили давнє склепіння та рештки мурованої затинькованої стіни.

Про це повідомили на сторінці Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» на Фейсбуку, пише Твоє Місто

За попередніми припущеннями археологів, це може бути крипта костелу при монастирі Тринітаріїв, який існував тут до 1848 року. На користь цієї версії свідчить і знахідка людських останків всередині приміщення.

Зараз триває фіксація об’єкта.

Нагадаємо, два тижні тому на замовлення Галицької районної адміністрації у Львові розпочали ремонт вул. Корнякта, що розташована в зоні ЮНЕСКО. Однак як повідомив у коментарі Tvoemisto.tv директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Олег Осаульчук до робіт попередньо не залучили археологів, хоча вулиця розташована у зоні ЮНЕСКО. Окрім цього, вона прилегла до території, де знайшли рештки Низького замку. 

Водночас, як уточнив заступник голови Галицької райадміністрації Роман Гавчак, тоді на вулиці проводили підготовчі роботи, а у понеділок, 21 жовтня, мали залучити археологів.

Додамо, що проєкт реконструкції вулиці Корнякта розробили у ЛКП «Інститут просторового розвитку». Після ремонту тротуари і проїжджа частина і тротуари будуть на одному рівні. 

Ремонт вулиці виконує ТзОВ «Вельт Капітал». Вартість робіт, згідно з угодою, становить 2,9 млн грн.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.