п`ятниця, 29 березня

В суботу у Львові відкриють Різдвяний ярмарок: родзинки цьогорічного сезону

різдвяний ярмарок у львовіІз 10 грудня 2016 року до 20 січня 2017-го у Львові діятиме Різдвяний ярмарок. Перший такий захід відбувся у 2009 році.

Традиційний ярмарок – на зразок тих, які працюють у найбільших містах Європи – функціонуватиме у Львові понад місяць, повідомляють організатори. Ярмарок буде поділений на сектори: гастрономічний із традиційними різдвяними стравами та напоями європейської та галицької кухонь, та продовольчий, де можна купити вироби народних майстрів, традиційні сувеніри та вироби українських компаній. Усього для потреб ярмарку задіють 220 модульних дерев’яних будиночків, кожен із яких прикрашений святковими атрибутами та світловою ілюмінацією. Пропонуємо дізнатися більше про цікавинки цьогорічного ярмаркового сезону.

Інтерактивні майстерні (грудень-січень)
На ярмарковій площі біля міської ялинки народні майстри проводитимуть майстер-класи. «Родзинкою цьогорічної програми стане великий ткацький станок. Гості зможуть спостерігати за процесом виготовлення справжніх гуцульських вовняних ліжників», – інформують організатори.

Різдвяна шопка (грудень-січень)
Навпроти Ратуші встановлять авторську інтерактивну шопку, яку зробив скульптор Антон Лубій. Сценка складається із п’яти двометрових фігур, вирізьблених із тополі, які розмальовували львівські дітлахи. Усі охочі можуть зайти всередину шопки, роздивитись чи зробити фото. Шопку встановлюватимуть наприкінці грудня, і стоятиме вона на головній площі міста до кінця свят.

Свята вечеря (6 січня)
«Господиня столу із господарем запрошують усіх гостей приєднатись до проведення сакрального надвечір’я Різдва», – запрошують на Святу вечерю організатори Ярмарку. Театралізоване відтворення святої вечері познайомить гостей Львова із українськими традиціями: охочі зможуть спробувати 12 страв на різдвяному столі та разом із етно-гуртами поспівати традиційних колядок.

Фестиваль вертепів (7-8 січня)
Десятки колективів та дружніх компаній укотре поділяться своїми інтерпретаціями різдвяної вистави. Виступи відбуваються на головній сцені ярмарку біля міської ялинки.

Хода звіздарів (7 січня)
Яскраві зірки, зроблені старими майстрами та їхніми учнями, сповіщають усім навколо про народження Христа. Ця традиція роками підтримується у Львові, і звіздарі по-доброму хизуються своїми унікальними та різнобарвними зірками, проходячи центральними вулицями міста до серця ярмарку – голосної сцени на ярмарковій площі.

Міжнародний Різдвяний фестиваль (13-14 січня)
Колективи з Білорусі, Польщі, Чехії та інших міст України привезуть до Львова свої різдвяні колядки, пісні та танці. Тож на фестивалі відбудеться знайомимо іноземних гостей зі Львовом, а львів’яни дізнаються більше про фольклор країн-сусідів.

Конкурс льодових скульптур (18-19 січня)
«За народними переказами, на Йордан вода має цілющі властивості. На Різдвяному ярмарку з води творять магію – скульптори різьблять неймовірні льодові фігури та змагаються за звання кращого», – анонсують конкурс льодових скульптур організатори Різдвяного ярмарку.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.