Уряд забрав 62 млн у онкохворих і віддав їх на будівництво львівських доріг

Дві третини дорожніх підрядів у 2020 році на Львівщині отримали«Автомагістраль-Південь», «Онур Конструкціон Інтернешнл» та «Техно-Буд-Центр».

Уряд передав на розвиток доріг у Львівській області 61,55 млн гривень з проєкту бюджетної програми Міністерства охорони здоров’я з удосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкозахворювань. Про це вказано у розпорядженні Кабінету Міністрів від 21 жовтня, пише Твоє місто з посиланням на Наші гроші.

Всього у цій бюджетній програмі перерозподілено 104,75 млн гривень. Державне агентство автомобільних доріг України на ремонт доріг загального користування у Львівській області отримає 60% від цієї суми. Ще 33,2 млн гривень пішло Міністерству освіти і науки – зокрема на реставрацію головного корпусу ЛНУ імені Івана Франка, а 10 мільйонів – Міністерству енергетики на розвиток потужностей Новокостянтинівської шахти.

Окрім цього, уряд узаконив перерозподіл загального бюджету, наданого Укравтодору. З 70 мільйонів гривень, виділених на будівництво траси М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ, 65,77 мільйонів піде на осучаснення сполучення Київ-Суми-Харків (в межах Чернігівської та Сумської областей), а 4,22 млн – також на розвиток доріг у Львівській області.

Наші гроші зазначають, що дві третини усіх дорожніх підрядів Служби автомобільних доріг у Львівській області у 2020 році сумою від 100 млн гривень отримали три компанії – ТОВ «Автомагістраль-Південь», ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» та ТОВ «Техно-Буд-Центр» – компанії-засновниці Національної асоціації дорожників України. До травня 2020 року керівником НАДУ був Тарас Сиротинський, який нині є радником Прем’єр-Міністра Дениса Шмигаля.

Що таке “Велике будівництво”

“Велике будівництво” – це спільна програма президента України та Кабміну, яка передбачає інфраструктурну модернізацію України.

Так, у країні планують виконати масштабне будівництво та капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, приймальних відділень лікарень, стадіонів та доріг. До кінця року мають збудувати мінімум 100 садків, 100 шкіл, 100 стадіонів, 200 нових приймальних відділень лікарень та щонайменше 4 тис. км доріг по всій Україні.

Крім нових об’єктів інфраструктури, реалізація програми має створити 150 000 нових робочих місць.

Програма стартувала 1 березня, проте на 68 об’єктах у 17 областях було розпочато дорожні роботи ще в лютому. З повним переліком доріг, на яких уже стартували роботи, можна ознайомитися на сайті Кабінету міністрів України.

Об’єкти, які потрібно побудувати чи відремонтувати, визначала безпосередньо чинна влада кожної області. Потім узгоджувала перелік із Міністерством розвитку громад та територій.

Окремо області узгоджували з “Укравтодором” перелік доріг, які планують побудувати в рамках Дорожнього фонду. У пріоритеті — дороги до опорних шкіл та лікарень.

Так, представники виконавчої влади повністю поклали відповідальність за виконання програми на голів облдержадміністрацій.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: