Уперше – гелікоптером. Пацієнтку з інсультом доправили до Львова з Турки за годину

У 78-річної жінки із Турки медики діагностували порушення мозкового кровообігу.

9 квітня, авіамедична служба львівського обласного Центру екстреної допомоги виконала першу евакуацію пацієнтки з інсультом. Її доправили до Львова із гірського району гелікоптером. Про це йдеться на Фейсбук-сторінці медзакладу, пише Твоє місто.

У 78-річної жінки із Турки медики діагностували порушення мозкового кровообігу. До львівської лікарні швидкої допомоги її доправили гелікоптером, це зайняло трохи більше години.

«Відстань між двома локаціями становить 170 км, на що б довелось витратити 3,5 години. Вертольотом ми справились за 1 годину 15 хвилин! Вітаємо усіх зі стартом аеромедичної евакуації в Україні», – йдеться у повідомленні.

Фото:Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова

Нагадаємо, Кабмін схвалив постанову МОЗ «Про деякі питання створення єдиного аеромедичного простору в Україні». Вертолітні бази мають з’явитися у Львові та Києві. 1 квітня на Львівщині на постійне чергування заступила бригада авіаційної системи МВС. Раніше керівник Львівського обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько розповідав Тvoemisto.tv, що гелікоптер Airbus Helicopters H145 евакуйовуватиме пацієнтів з інсультами, інфарктами, важкими травмами після ДТП та іншими критичними станами. Медичний гелікоптер буде обслуговувати не лише Львів та область, а й гірські регіони та обласні центри, як Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Рівне, Ужгород. 

Базуватиметься гелікоптер поблизу Городка – у селі Черляни. Обслуговувати літальний апарат буде Міністерство внутрішніх справ, а ось за медичну частину – підбір медикаментів та обладнання відповідатиме Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.