Вівторок, 21 травня

Українцям спростили процедуру отримання Карти поляка

Для громадян України спростили отримання Карти поляка. Відповідні зміни до процедури отримання Карти поляка Рада міністрів Польщі опублікувала 15 липня. Зміни запроваджують за 14 днів після оприлюднення документу.

Джерело: Tvoemisto.tv.

Згідно з оновленням, українці, які відповідають вимогам, можуть подати документи на отримання чи продовження терміну дії Карти поляка на території Польщі. Раніше громадяни України повинні були звертатися до польського консульства в Україні. Процедура отримання залишається без змін. Для цього варто:

  • звернутися до будь-якого воєводства в Республіці Польща, щоб записатися на прийом;
  • подати заяву та необхідні документи. Можна надати оригінал свідоцтва про народження чи інший документ предка з позначкою національності «поляк»;
  • пройти співбесіду. Розмова відбуватиметься польською мовою, щоб перевірити рівень знання. Питатимуть про історію Польщі та місцеві традиції;
  • підписати Декларацію про приналежність до польського народу.

Стандартний термін розгляду заявки до двох місяців від дня подачі документів. Оформлення Карти є безкоштовним.

Вона дійсна протягом 10 років від дня видачі. Щоб продовжити термін дії, треба подати відповідну заяву не пізніше, ніж за 3 місяці до її закінчення терміну дії.

Нагадаємо, що польський уряд із 1 липня більше не виплачує по 40 злотих на день (близько 276 грн) на харчування та проживання українців полякам, які прийняли у себе біженців.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: