п`ятниця, 23 лютого

Українці в Польщі заробляють в середньому в 3,5 рази більше ніж вдома

Третина українців, що працюють у Польщі, заробляють від 3 до 4 тисяч злотих (26-34,6 тис. грн за курсом НБУ). Ще майже чверть українців у Польщі отримують 2,7- 3 тис. злотих. Такі суми озвучив Personnel Service у «Барометрі польського ринку праці», пише Gazetaprawna.pl — передає ZAXID.NET.

«Привабливість зарплати для українців у Польщі помітно, якщо порівняти їхні заробітки в нашій країні з тими, що пропонуються на їхній батьківщині. У Польщі мінімальна зарплата перевищує 3000 злотих брутто [разом з податками – ред.], а в Україні – близько 800 злотих. Це більш ніж у 3,5 рази більше», – сказав засновник Personnel Service та експерт ринку праці Кшиштоф Інглот.

Вищі зарплати, від 4 до 5 тисяч злотих, отримують 17% українців, що працюють у Польщі, 8% – від 5 до 6 тисяч, а 2% отримують виплату понад 6000 злотих.

За підсумками опитування, кожен третій працівник з України витрачає в Польщі від 200 до 500 злотих на місяць, що пояснюється широким пакетом пільг, який включає, серед іншого, харчування, транспорт до роботи та проживання.

«Також варто додати, що часто працівники з України, які приїжджають до Польщі на заробітки, працюють більше 40 годин на тиждень, завдяки чому вони можуть заробляти ще більше. Люди працюють вахтовим методом: працюють у нас півроку, щоб покращити свій сімейний бюджет, а потім повертаються в Україну. Викликає занепокоєння те, що 12% людей погоджуються працевлаштуватися за гроші, нижчі від мінімальної зарплати в Польщі», – додає видання.

Соціологічне опитування провело на початку 2023 року агентство Rating Group. Воно інтерв’ювало людей з чотирьох західних обласних центрів: Львова, Луцька, Тернополя та Івано-Франківська, які мали досвід праці в Польщі впродовж останніх 5 років.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.