УГКЦ заявила про діяльність на Львівщині ймовірного агента спецслужб під виглядом священика

Псевдосвященик їздив по селах Львівщини та збирав інформацію про духовенство та впливових вірян

На території Львівської області під виглядом священика УГКЦ на ім’я Давид здійснює служіння невідомий чоловік, який не має жодних дозволів на священичу діяльність. В УГКЦ вважають, що цей чоловік може бути агентом спецслужб, який збирає інформацію про священиків та впливових вірян, пише zaxid.net.

У середу, 5 лютого, Львівська архієпархія УГКЦ оприлюднила офіційне повідомлення із закликом до священиків та прихожан бути максимально обережними. «Доводимо до відома священників і вірних Львівської архієпархії те, що на території Львівської архієпархії, особливо у парафіях сільських місцевостей, діє особа, яка перед вірними представляється священиком на ім’я Давид. При цьому ця особа досконало володіє богословською термінологією та обізнана з персональними даними священиків, архієреїв та відомих вірян Української греко-католицької церкви», – сказано у повідомленні.

У Львівській архієпархії УГКЦ наголосили, що цей чоловік, який представляється священиком Давидом, не надав до курії жодних документів, які б підтверджували його священство, та не отримував жодного дозволу на будь-яке служіння на території Львівської області.

Як розповів у коментарі львівський священик УГКЦ Юстин Бойко, згаданий чоловік, який називає себе священиком, підміняв отців на сільських парафіях у Львівській області, зокрема, у Пустомитівському районі. Йому вдавалося входити у довіру, оскільки він представлявся приятелем архієреїв УГКЦ. За словами о.Юстина Бойка, цей чоловік досконало володіє богословською термінологією, він говорив гарні проповіді, але водночас збирав інформацію не тільки про духовенство, а й про впливових вірян – займався диверсійною і розвідувальною роботою. Коли ж у керівництві Львівської архієпархії УГКЦ захотіли зустрітися з ним, його не знайшли. Через таку поведінку псевдосвященика о. Юстин Бойко припустив, що цей чоловік може бути агентом спецслужб.

«У нас виникли підозри, що ця людина може мати причетність до якихось спецслужб. Тому ми вирішили одразу цю інформацію оприлюднити», – розповів о.Юстин Бойко. В інтересах яких спецслужб міг діяти цей псевдосвященик в УГКЦ наразі не роблять припущень. Лише зазначають, що діяльність цього чоловіка на території Львівської архієпархії тривала близько двох останніх років.

«Він не був на жодній парафії стабільно, він кочував. Його діяльність викликала підозру, бо він досконало володів богословською термінологією, прекрасно говорив проповіді, але водночас поза церквою займався збиранням інформації не тільки про священика і духовенство, а й про вірян, про село, про впливових людей у селі. Так переїздив з села до села аж поки під час залагодження одного з конфліктів ми почали розуміти, що ми маємо справу з чимось, що не можна назвати церковною діяльністю», – розповів о. Юстин Бойко.

При цьому в УГКЦ відкидають версію про те, що цей чоловік представлявся священиком з метою шахрайства.

«Якщо би це був шахрай, він би брав гроші, або обкручував грошима. Тут абсолютно не йшлося про гроші. Ця людина збирала інформацію, якщо так можна сказати, займалася диверсійною справою, роздмухувала конфлікти на парафіях. Ми довідалися про це після того, як нам почали скаржитися люди», – наголосив о.Юстин Бойко.

Він закликав священиків та парафіян, які постраждали від дій цього чоловіка, звертатися до Львівської архієпархії УГКЦ.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: