У житловому будинку у Винниках виявили понад 12 кг ртуті

У Винниках на горищі одноповерхового житлового будинку, під час демонтажу дерев’яної підлоги виявили ємності з ртуттю та розлиту ртуть. Про це повідомили у ДСНС у Львівській області.

Джерело: Tvoemisto.tv.

Рятувальники провели збір ртуті механічним способом у кількості 2500 г та провели демеркуризаційні роботи. Загальна кількість ртуті – 12 500 грам. Зібрану ртуть передали в управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради на зберігання та подальшу утилізацію.

Для довідки

Ртуть – метал сріблясто-білого кольору. У звичайних умовах – це рідина. У рідкому стані вона легко-рухома, при легкому ударі поділяється на дрібні кульки. Пари ртуті та її сполуки дуже отруйні. Потрапивши в організм людини через органи дихання, ртуть нагромаджується і залишається на все життя.

Якщо у приміщенні розбили ртутний термометр, необхідно вивести з приміщення усіх людей, відчинити навстіж усі вікна у приміщенні, максимально ізолювати від людей забруднене приміщення, щільно зачинивши всі двері. Органи дихання слід хоча б захистити вологою марлевою пов’язкою.

Великі кульки треба збирати спринцівкою і одразу класти їх у склянку з розчином перманганату калію (2 г на 1 л води), дрібніші  кульки слід збирати щіткою на папір і теж висипати в скляну ємність. Банку необхідно щільно закрити. Для збирання крапельок ртуті застосовують також лейкопластир. Його прикладають до поверхні, забрудненої ртуттю,  і прилиплі крапельки ртуті відокремлюють від нього, промиваючи, ацетоном або іншим розчинником (краще віддати його спеціалістам на утилізацію).  Ефективним є прибирання поверхні за допомогою вологого слабо проклеєного паперу. Цей спосіб найбільш придатний для невеликих площ, забруднених ртуттю. При такому способі слабо проклеєний газетний папір розмочують у воді, відтискають і в такому вигляді застосовують для промокання поверхні, забрудненої ртуттю. Крапельки ртуті пилоподібних розмірів (0,5-1мм) добре прилипають до мокрого паперу і тоді їх разом з папером кладуть у банку з водою, яку щільно закривають.

Також потрібно вимити забруднені місця (після очищення їх від ртуті) мильно-содовим розчином (400 г мила та 500 г кальцинованої соди на 10 л води), або розчином перманганату калію (20 г на 10 л води), почистити та промити міцним, майже чорним розчином марганцівки підошви взуття, якщо ви наступили на ртуть.

Якщо ртуті розсипано більше, максимально ізолюйте забруднене приміщення, щільно зачиніть усі двері й негайно викличте фахівців ДСНС України за номером телефону «101».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.