Понеділок, 4 березня

У Винниках почали приймати хворих на коронавірус із Прикарпаття

Львівщина має значний запас місць у лікарнях, тому може приймати хворих із інших областей

Військовий госпіталь у Винниках почав приймати пацієнтів, хворих на коронавірус, із Івано-Франківської області. Упродовж останнього тижня на Прикарпатті фіксують значний ріст нових хворих на Covid-19, а у головній ковідній лікарні області закінчились ліжкомісця.

Як розповів ZAXID.NET керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, що у понеділок, 15 лютого Івано-Франківська ОДА звернулася до керівництва Львівської області з проханням прийняти ковідних пацієнтів у лікарнях Львівщини. Перших хворих почали приймати вже з вівторка, 16 лютого.

«Наразі пацієнтів приймає лише Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи у Винниках. Учора до нас на лікування привезли семеро пацієнтів: п’ятеро з Надвірнянського району та двох з Івано-Франківська та Івано-Франківського району відповідно», – розповів Орест Чемерис.

Сьогодні у госпіталь привезуть ще трьох пацієнтів із Covid-19 із Івано-Франківської області. Орест Чемерис каже, що окремих ліжок для хворих із інших областей не виділяли, а використовують ті, що виділили для лікування мешканців Львівщини.

«Заповненість ліжок із хворими на Covid-19 у лікарнях Львівської області становить наразі майже 29%, тому ми можемо собі дозволити допомагати іншим областям, де ситуація з захворюваністю гірша», – додав Орест Чемерис.

У стаціонарах обласних лікарень Львівщини з коронавірусом наразі перебувають 1140 пацієнтів, із них 86 – лікуються у Винниківському госпіталі. Загалом госпіталь може прийняти до 330 хворих на Covid-19.

Зазначимо, що міський голова Львова Андрій Садовий також заявив про готовність прийняти у львівських лікарнях 100 хворих на коронавірус пацієнтів із Івано-Франківської області.

Нагадаємо, що 16 лютого у Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська, яка приймає пацієнтів з Covid-19, закінчилися вільні місця. За даними МОЗ, за останні кілька днів захворюваність на коронавірус на Прикарпатті зросла на 28,8%, завантаженість лікарень становить майже 100%, а у деяких медзакладах уже не вистачає кисню.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.