Субота, 21 вересня

У центрі зачиняється одна з найстаріших книгарень Львова

nth1 900x632У Львові з 1 січня 2021 року припинить роботу легендарна книгарня Товариства ім. Шевченка, що знаходиться на проспекті Шевченка, 8.

Про це повідомив громадсько-політичний діяч Юрій Михальчишин у Фейсбуку, пише Форпост.

За його словами, книгарня не витримала карантинної кризи.

“Тут десятиліттями продавали патріотичну літературу, зокрема історичну та художню класику. За скромними цінами.
Купувати там книги було справою принципу. Тамтого року ми з товаришами укомплектували там бібліотечку Східного ОТО НГУ, брали для нашої бібліотеки в Юр’ївці.

Поки вони не зачинилися та не повернули нерозпродані книги видавцям, рекомендую закупитися там по повній. Скоро нічоого такого не буде з такими темпами.

Темрява близько. Зустрінемо її в готовності. Інтелектуальній теж”, – сказано у дописі.

nth3nth2Оновлено: Згодом, заступник мера Львова Андрій Москаленко написав, що мова йде про приміщення книгарні поруч.

“Щодо інформації про можливе закриття книгарні НТШ на пр. Шевченка. Щойно спілкувався з директором НТШ. Мова не йде про закриття їхнього книгарні. Їхня книгарня працює у звичному режимі. Поруч від них знаходиться ще інша книгарня. Приміщення їхнє було приватизоване у 90-х роках. Так розумію, що власник прийняв рішення перепрофілювати свій бізнес

Сьогодні матиму зустріч з власником цього приміщення, щоб зрозуміти детальніше ситуацію, а також їхню позицію, і що може зробити місто, аби залишити там саме книгарню. За результатами зустрічі напишу оновлення ситуації”, – написав Москаленко у Фейсбуку.

Як повідомляє сайт “Фотографії старого Львова”, книгарня Наукового товариства ім. Т. Шевченка, що поселилася на проспекті Шевченка 8 (колишній вулиці Академічній) має особливу історію. Про це свідчить меморіальна дошка, що розміщена на фасаді будинку. Ось, що на ній можна прочитати: «У цьому будинку протягом 1892-1898 року знаходилося Наукове товариство імені Т. Шевченка, засноване у 1873 році». Сьогодні тут розміщена книгарня НТШ, а ще 120 років тому, вело активну діяльність Наукове товариство ім. Т. Шевченка. 

1898 року професор хірургії Павло Пелехін подарував 80 000 корон Товариству на наукову працю. За ці гроші було придбано кам’яницю на вул.Чернецького 26 (сучасна вул. Винниченка), у якій далі діяло НТШ, мало друкарню, а згодом переплетню.

Що ж до історії самої будівлі на Академічній, то з 1912 року в лівій частині приміщення почав функціонував один з найстарших львівських кінотеатрів, з радянських часів і до сьогодні він відомий львів’янам під назвою «Київ».
Сьогодні книгарня на проспекті Шевченка 8 – корисне місце для тих, хто цікавиться науковою, довідковою та художньою літературою, адже тут багатий вибір книг різних українських видавництв та справжня наукова атмосфера з більше ніж 120-літньою історією.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.