У центрі Львова закривають одну з найстаріших книгарень

Книгарня на площі Галицькій, 12 працювала більше 60 років

Одну з найстаріших книгарень «Глобус» у центрі Львова закривають через нерентабельність. На її місці відкриють книгарню харківського видавництва Vivat, пише zaxid.net.

Книгарня «Глобус» на площі Міцкевича, 12 працюватиме до 28 лютого. В оголошенні на дверях книжкової крамниці повідомляється про розпродаж стелажів та книжкових шаф.

Одна з працівниць книгарні, яка відмовилась називати своє ім’я, повідомила, що книгарню «Глобус» закривають через збитковість.

«Ніхто книг не купляє. Приходять нормально вбрані люди, зі смартфонам, а за книжку їм важко віддати 20 гривень», – розповіла працівниця книгарні.

У приміщенні книгарні «Глобус» площею 81 м2 відкриють нову книгарню харківського видавництва Vivat. Креативний директор видавництва Ігор Зарудко розповів, що нова книгарня на вул. Галицькій, 12 буде єдиною у Львові.

«Ми переїжджаємо з вулиці Дорошенка на площу Галицьку. Офіційне відкриття буде у квітні», – повідомив Зарудко.

Зазначимо, що книгарня «Глобус» на площі Галицькій, 12 працювала з 50-х років XX століття. Тут продавали художню та наукову літературу, довідники, енциклопедії тощо.

За інформацією з реєстру нерухомості, приміщення книгарні на площі Галицькій, 12 належить ТзОВ «Глобус». За даними бізнес-платформи YouControl, ТзОВ «Глобус» засноване у 1995 році. Його власницями є три львів’янки: Мирослава Войтович, Галина Лозова та Оксана Машталер.

Керівник Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини Михайло Ватуляк повідомив, що за часи незалежност у Львові закрилось понад 40 книгарень. Причиною закриття книжкових крамниць Михайло Ватул називає їхню нерентабельність. З іншого боку, відкриваються і нові, зокрема, за останні п’ять років у Львові відкрилося близько 20 книгарень.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.