У центрі Львова пoбили хлoпця, який співав російською. Відео

У Львові, на площі Ринок, спалахнув скандал через пісні російською мовою. До вуличних музикантів підійшла дівчина, котра попросила “припинити співати мовою агресора”, проте виконавець переконував її, що він має на це право.

Відео опублікували в одному із місцевих телеграм-каналів. 

На відео чути, як дівчина підходить до музиканта, який співає на площі Ринок та просить його не виконувати пісні російською мовою. Натомість той українською їй відповів, що має на це право. Згодом суперечка переросла у конфлікт. 

“І шо, і шо, і шо. А я російськомовний, що ти мені зробиш?”, – сказав музикант. Згодом чоловік порадив львів’янці, якщо її нудить від російської мови, “піти на панель”. 

Проте конфлікт на цьому не закінчився. Згодом стало відомо, що члени однієї із патріотичних організацій побили музиканта та потрощили його техніку. 

У коментарі ТСН.ua речниця патрульної поліції Львівської області Катерина Рибій повідомила, що до них дійсно надходило звернення щодо цього інциденту. Подія трапилась у четвер, 4 березня об 20.51 год. Потерпілі написали заяву в поліцію, інші учасники бійки втекли із місця події.

Нагадаємо, у 2018 році Львівська облрада запровадила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області.

Влaснe, y прийнятoмy рiшeннi мoвa йшлa прo впрoвaджeння мoрaтoрiю нa пyблiчнe викoристaння рoсiйськoмoвнoгo кyльтyрнoгo прoдyктy в бyдь-яких фoрмaх нa тeритoрiї Львiвськoї oблaстi дo мoмeнтy пoвнoгo припинeння oкyпaцiї тeритoрiї Укрaїни.

Вeрхoвний Сyд пoстaнoвoю вiд 15 сeрпня 2019 рoкy визнaв законність рiшeння Львiвськoї oблaснoї рaди вiд 18 вeрeсня 2018 рoкy №745 «Прo мoрaтoрiй нa пyблiчнe викoристaння рoсiйськoмoвнoгo кyльтyрнoгo прoдyктy нa тeритoрiї Львiвськoї oблaстi».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.