У центрі Львова археологи розкопали давнє кладовище і давньоруську споруду XIII ст.

Дослідження проводять на площі Святого Теодора

Під час досліджень виявили залишки бруківки ХІХ ст.

Під час досліджень виявили залишки бруківки ХІХ ст.

Під час розкопок на площі Святого Теодора, що у центральній частині Львова, археологи натрапили на давній цвинтар, ймовірно, з XVIII ст. Це прицерковне кладовище відоме ще з XV ст. Також історики виявили давньоруський об’єкт орієнтовно XIII століття, повідомляє науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.

Розкопки на площі розпочали ще у середині листопада. Фахівці «Рятівної археологічної служби» проводять археологічні дослідження на замовлення Львівської міської ради. Роботи планують закінчити до кінця цього року.

«Знахідки княжих часів ― це вже хороша традиція для цієї частини міста. Варто згадати про наші дослідження на вул. Веселій, Сянській, Долинського. Розкопки останніх років дають нам вагомі та переконливі відомості про існування Львова у княжу добу. Також одним із виявлених під час досліджень об’єктів є залишки бруківки ХІХ століття», ― зазначив керівник археологічної експедиції Микола Шніцар.

Під час досліджень виявили залишки бруківки ХІХ ст.

Перші відомості про площу Теодора сягають 1453 року про дерев’яну церкву на цій площі. Вчені припускають, що вона могла існувати ще з давньоруського часу. За історичними даними, у 1783 році після ревізії церков і невелику церковну громаду храм розібрали, а ікону передали до церкви св. Миколая, яка розташована поруч.

Пізніше на цьому місці зробили площу, на якій облаштували торговицю, так звану Стару Тандету, яка існувала у ХІХ ст. З середини ХХ ст. цей ринок називали Краківським і він був попередником нинішнього, який перенесли на сучасне місце у 1960-х роках ХХ ст.

zaxid.net

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.