У театрі Марії Заньковецької не змогли знайти заміну Федору Стригуну

Нещодавно у театрі імені Марії Заньковецької відбувся конкурс на заміщення вакантної посади головного режисера. Проте обрати переможця не вдалося.

Джерело: Гал-Інфо.

 
Перший та другий етапи конкурсу відбулися 03 червня.  На другому етапі претенденти на посаду головного режисера, які були допущені до конкурсу, мали подати та представити на розгляд конкурсної комісії додатково наступну інформацію в довільній формі:
  • про історію Театру та розуміння творчого стану, в якому перебуває колектив; 
  • пропозиції щодо розвитку Театру (в частині творчого керівництва художньо-артистичним складом, художніх принципів роботи Театру тощо);
  • пропозиції до репертуарного плану Театру на 1 театральний сезон.

У конкурсі взяли участь такі кандидати: Богдан РевкевичОлеся Галканова-ЛаньСергій Дудко (був недопущений до конкурсу, бо не має профільної вищої освіти),  Роман КозакВадим СікорськийОрест ОгородникІгор Матіїв та польський режисер Єжи Маховський.

Проте ніхто з них не отримав посаду. 

За словами голови комісії, генерального директора Львівського національного театру опери та балету Василя Вовкуна переможця не вдалося обрати, тому що серед претендентів не виявилося лідера.

“До конкурсантів було два обов’язкових критерії: це мав бути режисер-постановник і також були вимоги до особистості претендента. Серед учасників були лише режисери, бо йдеться про посаду головного режисера. Кожен з претендентів є індивідуальним, своєрідним та професійним у своїй творчості, бо у кожного з них за плечима є певний багаж. Другий критерій – особистісний. Яку програму для театру може запропонувати особистість, бо цей театр має величезні традиції, і це повинна бути програма, яка б визначила, що режисер не тільки може поставити виставу, а й дати театру нове дихання, новий рух в завтрашній день в театральному мистецтві. На жаль, крім репертуарного плану в жодного учасника не виявилося такої програми. Лише Олеся Галканова-Лань подала програму, але вона стосувалася більше не режисерського менеджменту, а адміністративного бачення театру”, – розповів у коментарі Гал-інфо Василь Вовкун. 

Щодо рішення комісії Василь Вовкун зазначив: “Ми рекомендували директору театру призначити ВО головного режисера Вадима Сікорського, бо він давно працює у театрі, і можна спробувати його на посаді головного режисера до майбутнього конкурсу, який відбудеться не раніше ніж за пів року за задумом дирекції театру. За цей час людина зможе себе показати й бути готовою до нового конкурсу. Важливим критерієм при відборі кандидатів був перегляд вистав, які режисери вже поставили. Нашою комісією також було рекомендовано дати можливість постановки Роману Козаку, тому що саме його вистави мають  дуже цікавий режисерський почерк, стилістику та форму.  Ми рекомендуємо вивчити цих двох людей”. 

Додамо, що за інформацією Василя Вовкуна, формували комісію безпосередньо у театрі Марії Заньковецької. До її складу входили: представник Міністерства культури та інформаційної політики України, корифей театру – Богдан Козак, представник іншого театру – Василь Вовкун, який очолив комісію, а також театральна критикиня з Києва. 

Як стало відомо з власних джерел Гал-інфо, водночас з тим, що головного режисера не обрали, у театрі імені Марії Заньковецької продовжили на три роки контакт з завідуючим режисерської частини Олегом Пшином. 

Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, 29 грудня 2019 року керівник театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк, припинив співпрацю з головним режисером Федором Стригуном. І з того часу театр функціонує без головного режисера. З того часу театр втратив ряд провідних акторів.

Далі буде…

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: