Вівторок, 28 травня

У Славську одноголосно заборонили використання російськомовного культурного продукту

У туристичному селищі Славське на Львівщині установили мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах. 

Таке рішення ухвалили, 29 листопада, депутати Славської селищної ради, передає ІА Дивись.info.

Як йдеться в рішенні, депутати вирішили установити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території населених пунктів Славської селищної ради до моменту повного припинення окупації території України. Зокрема, готелям радитимуть навіть із туристами не переходити на російську мову у спілкуванні.

«Враховуючи численні звернення, пропонується прийняти таке рішення про встановлення мораторію, – розповів голова селищної ради Володимир Бега.

– Найосновніше, з чим стикається турист, приїжджаючи на Західну Україну і до нас – це ефір, музичний супровід у кафе, ресторанах, використання російськомовного культурного продукту.

Є представники бізнесу тут і дехто відмовився від того та працюють виключно на україномовному та англомовному продукті, чого не скажеш по ряду інших закладів, у які ми всі з вами ходимо.

Сюди ж потрапляють і російськомовні носії реклами, в тому числі обслуговування і спілкування, аби не переходити на мову агресора». Контроль за виконанням рішення долучено покласти на постійну комісію з гуманітарних питань та законності. Раніше, у селищі Славське заборонили використовувати поліетилен.

Очікується, що в селі проведуть інформаційну кампанію і будуть роз’яснювати місцевим жителям, зокрема дітям, про шкоду від забруднення довкілля і користь від переходу на екологічно чисті матеріали.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.