Вівторок, 28 травня

У селі на Львівщині запровадили карантин через випадок сказу в собаки. Як уберегтися

У селі Доброгостеві на Львівщині підтверджений випадок сказу в собаки. Тварина напередодні контактувала з дикою лисицею та від отриманого укусу померла. У Дрогобицькій районній військовий адміністрації провели засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії та вирішили впровадити каратинні заходи в районі.

Джерело: Tvoemisto.tv.

«Спеціалісти Дрогобицької районної державної лікарні ветеринарної медицини розробили план заходів щодо боротьби та ліквідації із вірусним захворюванням у районі. Карантинні обмеження триватимуть протягом двох місяців – з  06.01.2023 по 06.03.2023 року. У селі Доброгостеві, де виявили сказ собаки, Дрогобицький міжміський відділ ДУ «Львівський обласний Лабораторний центр МОЗ» проводе комплекс протиепідемічних  заходів щодо ліквідації захворювання на сказ з метою недопущення виникнення цього захворювання серед людей», – йдеться в повідомленні адміністрації. 

Лікарі ветеринарної медицини нагадують, що сказ – дуже небезпечне вірусне захворювання домашніх і диких тварин, людини. Основним джерелом збудника інфекції є хворі дикі тварини (лисиці, вовки, песці, єнотовидні собаки, гризуни. Сказ передається у результаті укусу людини хворою твариною або в результаті потрапляння її слини на рани, подряпини чи слизові оболонки. Інкубаційний період хвороби триває від 1 до 3 місяців. 

У МОЗ наголошують, що не варто чекати перших симптомів хвороби для звернення до лікаря. Навіть якщо укус був не до крові, імовірність зараження все одно є. Тому варто дотримуватись простих правил:

  • Негайно та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом. Ця проста процедура має важливе значення і може врятувати життя.
  • Дезінфікуйте рану антисептичним засобом на основі спирту чи йоду (перекис водню не допоможе).
  • Зверніться до найближчого медзакладу. Якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов’язково мають зробити щеплення антирабічною вакциною.
  • Якщо є можливість, зверніться до ветеринарної служби з твариною щодо якої у вас є підозра на сказ для її обстеження. За можливості тварину треба помістити під карантин на 10 днів для нагляду. Профілактичне лікування можна перервати, якщо буде підтверджено, що тварина не заражена сказом. Якщо тварину неможливо знайти та протестувати, необхідно провести повний профілактичний курс щеплень.
  • Завжди вакцинуйте від сказу домашніх тварин (собак та котів).
  • Зробіть профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов’язана з ризиком зараження, зокрема, якщо ви працюєте ветеринаром, єгерем, лісником, у лабораторіях, які працюють з тваринами.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.