п`ятниця, 13 вересня

У порівнянні з іншими областями України, на Львівщині зросли податки від туризму

Через війну надходження до держбюджету від туристичної галузі за перші 4 місяці 2022 року скоротилися на 18% в порівняні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомило Державне агентство розвитку туризму України — пише ЛОДА.

Найбільша частка надходжень до бюджету за перші чотири місяці поточного року сплачена готелями та санаторіями – майже 370 млн грн. Але вона все ж менша на 24% в порівняні з аналогічним періодом 2021 року.

Якщо говорити про регіони України, то найбільше по податках втратили Одеська (84%) та Івано-Франківська (58%) області. Ріст продемонстрували Львівська (47%), Закарпатська (30%), Полтавська(24%) та Київська (10%).

«7 млн 363 тисячі грн – це сума туристичного збору на Львівщині за три місяці 2022 року. Минулого року 6 млн 756 тисяч грн вдалося зібрати лише за півріччя. Такий приріст зумовила значна кількість тимчасово переміщених осіб, які приїхали на Львівщину, щоб бути якомога далі від зони бойових дій. Тепер завантаженість у закладах тимчасового розміщення по області значно зменшилась. Щоб її наростити розробляємо пакетні пропозиції для реабілітації та оздоровлення військових і цивільних на наших курортах та санаторіях», – поділилася керівниця управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака. 

Слід зазначити, що згідно з даними, спостерігається значний приріст доходу від діяльності туристичних агентств, які сплатили до держбюджету на 85% коштів більше, ніж минулого року. Аналітики пов’язують це з тим, що до цього звітного періоду увійшли два перші довоєнні місяці року, для яких характерні ранні бронювання на новорічні та різдвяні свята.

Незначний ріст податків – на 5 % – продемонстрували і туроператори та власники приватних садиб, які в сукупності сплатили до держбюджету майже 100 млн грн. Зафіксований спад на 58% від діяльності турбаз, кемпінгів, дитячих таборів відпочинку, сплачено – 57 млн грн податку проти 137 млн грн за аналогічний період 2021 року.

«Хай там як, ці втрати лише верхівка льодовика, адже туристичний сезон в Україні завжди починався з червня і закінчувався в кінці жовтня. Остаточні цифри втрат від війни будемо мати в кінці року. Тримаймося та працюємо задля перемоги!», – резюмувала голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.