Вівторок, 28 травня

У Польщі завели справу на викладача Львівської політехніки через тризуб на автомобілі

Поліція Перемишля почала розслідування у зв’язку з виявленням наклейки з гербом України на автомобілі викладача Львівської політехніки Івана Кульчицького.

Про це повідомляє польське видання Nowiny24.pl, пише Вголос.

Зазначається, що 17 листопада мешканець Перемишля зробив зауваження водію авто з українською реєстрацією через наклейку герба України на чорному тлі.

Як зазначає видання, герб був виконаний у двох кольорах: червоному і чорному. «Це кольори ОУН-УПА, прапор Бандери, використання та відображення таких кольорів заборонено в Польщі», — пише видання.

Чоловіка вимагав від українця зняти наклейку з авто. За даними видання, українець відмовився і продоdжив їхати. Однак, громадянин Польщі зателефонував до поліції. Зазначається, що поліцейські прибули на місце і допитали українця.

Йому повідомили, що він порушує законодавство Польщі, а саме новий польський закон про заборону тоталітаритарної символіки.

«Поліція Пшемишля вирішила розпочати розслідування, щоб з’ясувати це питання», — йдеться у повідомленні.

Як з’ясувалось, поліція порушила справу проти українця Івана Кульчицького, викладача Львівської політехніки.

17 листопада він розповів про інцидент у Facebook.

«Наc по дорозі заблокував польський хам, якому не сподобалася українська символіка на нашій машині. Викликали місцеву поліцію для якої ситуація стала певним «менінгітом», адже є явне порушення всіх дорожніх правил зі сторони їх громадянина, а з іншого боку цей громадянин висуває нам звинувачення у злочині відповідно до нового варіанту польського закону про заборону тоталітаризму за яким нібито забороняється і певна українська символіка», — розповів Кульчицький.

Він додав, що для поліції і польського експерта «стало проблемою ідентифікації суті справи». Однак, «приватно поліція попросила зняти знак».

Кульчицький закликав МЗС надати українцям чіткі пояснення «щодо того що їх очікує в Польщі». «На цю ситуацію мабуть також повинні звернути увагу і наші консули та політики», — зазначив він.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: