У Польщі в неділю відтепер не працює більшість магазинів – заборона на торгівлю

В неділю, 11 березня, у Польщі не працювали більшість магазинів відповідно до нового закону про заборону торгівлі в неділю.

Як повідомляє Європейська Правда з посиланням на TVN 24, це перша неділя, коли поляки не можуть здійснити покупки у більшості магазинів.

Відповідно до закону, лише дві неділі на місяць будуть комерційними: магазини працюватимуть у першу та останню неділю місяця. Відповідно, наступного разу недільний шопінг у Польщі буде дозволений 25 березня. У 2018 році поляки зможуть здійснити покупки у 21 неділю.

Згідно із законом, з 2020 року торгівля буде заборонена у всі неділі, за винятком неділь, передбачених законом.

Заборона на торгівлю має винятки і не поширюється на пекарні, кондитерські вироби, магазини морозива, АЗС, торгівлю квітами, вінками і свічками на кладовищах, похоронні зали, магазини сувенірів, магазини преси, квитки на громадський транспорт, тютюнові вироби, купони азартних ігор і взаємні ставки, поштові відділення.

Також дозволеною є торгівля онлайн. Заборона також не поширюється на магазини в готелях і на торгівлю під час ярмарків.

Крім цього, в неділю зможуть вести торгівлю власники малих крамниць, але за умови, що самі стоятимуть за прилавком. Загалом закон передбачає список із 32 позиція, на які не поширюється заборона.

Порушників закону чекає штраф – від однієї до ста тисяч злотих.

Натомість, мережа польських магазинів «Бедронка» вигадала, як обійти закон про заборону торгівлі у неділю, інформує польське видання Fakt.

Згідно із польським законом про заборону торгівлі в неділю, у магазинах, що розташовуються на станціях, в цей день можуть здійснювати покупки лише ті особи, які подорожують автобусом чи потягом. Торгівля з іншими особами є порушенням закону, за що передбачені високі штрафи.

Відтак є можливість, що у магазинах, які розташовуються на залізничних чи автобусних станціях, зможуть робити покупки лише пасажири, котрі у той день подорожуватимуть із цієї зупинки і матимуть відповідний квиток, – пише видання.

Компанія «Джеронімо Мартінс», яка є власнцею мережі «Бедронка», поки не підтверджує цього варіанту.

«Зараз ми є на етапі аналізу і консультацій, що стосуються потенційних модифікацій у організації роботи нашої компанії. У цьому питанні остаточні рішення ще не були прийняті, але теоретично – вирішення буде знайдено відповідно до чинного законодавства», – йдеться у повідомленні компанії.

Раніше «Бедронка» роздумувала про збільшення годин роботи аж до 23:00 у суботу, аби всі клієнти мали можливість зробити покупки до неділі.

 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: