Керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова розповіла про початок спуску води з озер у парку «Піскові озера» та описала, як відбуватиметься процес очищення водойм.
Так, за словами Олександри Сладкової, процес спуску води з водойм триватиме 2 тижні, а відтак вже незабаром мешканці зможуть побачити, що на дні озер.
Нижче подаємо відповіді керівниці міського управління екології та природних ресурсів на найбільш поширені питання щодо очистки у «Піскових озерах».
Чи не загинуть качечки?
Ні, качечки не загинуть. Зараз якраз той час року, коли немає молодих качок, які не вміють літати. Качечки просто перелетять на сусідні озера.
Що буде з рибою?
Гідні екземпляри риби будуть переселені на Левандівське озеро. Інші екземпляри, зокрема інвазійні сомики і ротани, не мають жити в жодній водоймі Львова, відтак підуть на корм
лисицям в Домівці врятованих тварин.
Чи немає інших методів чистити озера, щоб їх не спускати?
Кількість органіки на дні є надмірною, і саме вона гниє та виділяє сірководень, в якому гине все живе під кінець зими (і ополонки не допомагають). Ця органіка накопичується від того, що у воду потрапляє велика кількість листя, і від того, що кожна з десятків качечок дає по 100 грам відходів на день, що осідає на дні. Додають своє ще мешканці, які годують качок хлібом, а також риби, водяні щурі і водяні рослини. Таку кількість органіки неможливо забрати іншими методами. Тут також додається ще й проблема інвазійних риб, яких теж треба забрати з озера і інакше, ніж через спуск, це неможливо. Інвазійні риби не дають там жити місцевим рибам, які і мають берегти баланс водойми і не давати їм заростати чи забруднюватись.
Через 5 років буде знов брудне і знов будуть зливати?
Ні, бо після чистки озеро стабілізують іншими способами, щоб нова органіка не накопичувалася і не гнила. Зокрема:
– аератори, які треба прокласти на дні, будуть насичувати воду киснем і застою сірководню не буде;
– правильне зариблення водойми – на дні буде покладено кілька пнів, щоб малькам було де ховатися;
– буде відрегульовано кількість очерету: мала кількість очерету фільтрує воду, надмірна – створює додаткову органіку від гниття залишків рослин. Відтак регулювання глибини відрегулює кількість очерету (залишимо острівок посередині, щоб було де ховатися водяним птахам);
– будуть внесені правильні бактерії, аби запустити екосистему.
Звідки потім наберуть воду?
Вода прийде сезонно разом з опадами, а також спеціально в бюджеті є кошти на наповнення водойми водою з водопроводу (для стабілізації використовується гіпохлорид натрію, не хлор).
Чому під час війни?
Кошти на благоустрій не можуть бути витрачені ні на що, крім благоустрою. Можна їх просто не витратити і вони пропадуть в кінці року.
Чи це все допоможе?
Так, допоможе. Як допомогла чистка, регулювання очерету і правильне зариблення Левандівському озеру. Усі можуть приїхати та поглянути на нього.
Підтримайте проект на Patreon