У Парку культури створять гойдалку, що генеруватиме електрику

ДЛЯ ПРИВЕРНЕННЯ УВАГИ

Вже цієї осені у Парку культури можна буде покататися на гойдалці, яка генеруватиме електроенергію. За допомогою виробленої електрики можна буде освітити гойдалку або зарядити телефон.

Парк культури, Українська молодіжна кліматична асоціація, Aiesec Львів спільно з коворкінгом Betaplace виграли грант в рамках кампанії проти зміни клімату – «Майстерня клімату» на встановлення енергогенеруючої гойдалки. Ідея з гойдалкою виникла через те, що активісти хотіли у ненав’язливий та веселий спосіб надихнути людей думати про важливі екологічні проблеми.

ДЛЯ ПРИВЕРНЕННЯ УВАГИ_dezeen_Swing-by-Moradavaga_2sq«Ми хочемо дати можливість кожному відчути як це самому генерувати «чисту» енергію і задовольняти свої потреби у ній, наприклад, заряджати телефон. Усі ми розуміємо шкоду викопних джерел енергії, але рідко замислюємося про щоденні кроки, які ми можемо робити, щоб зменшити їхнє споживання», – розповіла координатор проекту, Христина Пархуць.

Однією з важливих частин проекту стане встановлення стенду з інформацією про те, яким чином кожен може щоденно протидіяти змінам клімати та дбати про природу. Окрім цього, на базі проекту будуть організовуватися майстер-класи та зустрічі на екотематику. Скільки можна буде виробити енергії під час катання поки сказати важко.

«Складно наперед сказати, скільки саме можна буде згенерувати енергії. Аналогів такому проекту в Україні не знайшли, закордонні проекти показують в межах 100 Вт. Як тільки зробимо саму конструкцію гойдалки, почнемо на практиці випробовувати механізм і тоді вже будемо розуміти, на що саме вистачить згенерованої енергії», – поділився Андрій Меаковський, спеціаліст з електромеханіки.

Активісти сподіваються, що вже в кінці жовтня запросять усіх на воркшоп зі встановлення гойдалки-генератора у Парк культури. А також вони задумуються про те, як створити цілий майданчик з різними гойдалками та атракціонами, які генеруватимуть енергію, як це у Нідерландах чи Британії.

Організатори шукають волонтерів, які могли б допомогти працювати з металом, деревом, вдосконалити дизайн чи просто мають бажання долучитися, заповнивши анкету.

ДЛЯ ПРИВЕРНЕННЯ УВАГИ_energy-generating-playground-by-ananya-tantia-3_7gWZl_11446

Слідкувати за розвитком проекту можна на сторінці групи у фейсбук.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.