Понеділок, 14 жовтня

У навчальних закладах Львова не вистачає вчителів та вихователів

У львівські дитсадки не можуть набрати вихователів та помічників. А школам потрібні викладачі іноземних мов, соціальні педагоги, вчителі фізкультури та керівники шахових гуртків. У державні заклади нові працівники не йдуть через низькі зарплати.

У 91-ій школі чотири роки тому запровадили другу іноземну мову. За бажанням батьків обрали польську. Учні 9-В штудіюють її з 5-го класу. Однак за два місяці цього навчального року у них не було ще жодного уроку, повідомляє zaxid.net.

«Мені дуже подобалась польська мова, її вивчати, а хотіла досконало її знати тому, що Польща є нашим сусідом. В Польщі в мене багато знайомих, друзів, родичів. Якщо не буде польської, то я постараюсь сама її вчити», – каже учениця дев’ятого класу Вікторія Дітчик.

«Ми з мамою почали шукати мовні курси, репетиторів. На даний момент я займаюся з репетитором, але розглядаємо варіант курсів», – додає учениця дев’ятого класу Соломія Чайка.

З вересня вчителька польської мови більше не працює. У школі досі відкрита вакансія. На тиждень мало би бути 24 робочі години.

«Ми зверталися і до організації «Білий орел». Ми зверталися в університет на факультет слов’янської філології. Ми намагались розшукати спеціалістів в усіх напрямках, але, на жаль, нам не вдалося», – говорить заступниця директора школи №91 Тетяна Вакуленко.

Управлінню освіти потрібні чотири вчителі німецької, п’ять англійської, чотири фізкультури та вісім з інформатики. Не закриті й шість вакансій психолога. Вільні місця для 18-ти соціальних педагогів та 12-ти керівників шахового гуртка. У садочках ситуація не краща. Бракує майже півсотні вихователів. У новому закладі на вулиці Рильського не можуть добрати ще п’ятьох.

«Дітки є різні, потрібно знайти індивідуальний підхід до кожної дитинки. І я вважаю, що на цілий день без напарниці я не впораюсь, тому що це є дійсно важко», – каже вихователька Світлана Новосад.

«Можуть бути як випускники, які мають тільки бакалавра – це вони закінчили різні училища. Або нам дозволяється приймати тих, які мають в дипломі навіть початкове навчання, ‒ це вчитель початкової освіти на контрактній основі», – розповідає завідувачка садочка №9 Зоряна Казимирська.

Зарплата вчителя від трьох тисяч гривень, така ж і у вихователя. Востаннє її підвищували у березні цього року. Наступний раз ‒ не швидше січня 2018-го.

«Молоді люди, які закінчили вищі навчальні заклади або мають спеціалізовану освіту, у дошкільних навчальних закладах вони не завжди, зважаючи на той рівень заробітної плати, який є на сьогоднішній день, мають бажання йти працювати. Як правило, вони обирають приватні фірми», – сказала начальниця міського управління освіти Зоряна Довганик.

У пошуках більшого заробітку вчителі виїжджають і за кордон. Однак там вже працюють як доглядальники, няні чи покоївки.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.