У Львові знищили мозаїку в будівлі видавництва «Вільна Україна»

У приміщенні колишнього магазину «Союздрук», що розташований на першому поверсі 12-поверхової будівлі видавництва «Вільна Україна», знищили мозаїку авторства Богдана Сойки. Приміщення перебуває в приватній власності, втім міська рада пообіцяла покарати винних, адже мозаїка входила до реєстру памʼяток.

Джерело: ZAHID.NET.

Панно було розташоване на стіні вестибюлю колишнього магазину «Союздрук» на вул. Володимира Великого, 2

Мозаїку «Інформаційний простір» у 1984 році спеціально для вестибюлю «Союздруку» створив Богдан Сойка. Вона була виконана зі смальти та заповнювала майже всю площу стіни. Це пейзажна композиція з фігурами п’яти жінок, що символізують 5 материків та обмін інформацією в світі. «Білошкіра» жінка, що символізує Євразію та передає книги. Композицію виконано на високому художньому і технічному рівні, вирізняється серед мозаїчних творів цього періоду детальністю та ретельністю виконання.

30 вересня спільнота Ukrainian Modernism, що займається охороною мозаїчних пано радянського періоду, на сторінці в Instagram повідомила, що мозаїку «Інформаційний простір» демонтували нові орендарі приміщенні, залишивши на стіні лише обриси від малюнка.

1 жовтня на інцидент зі знищенням відреагував перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. Відомо, що це приміщення перебуває в приватній власності. Деталі щодо того, кому належить приміщення, міська рада пообіцяла оприлюднити в понеділок, 2 жовтня.

«Жодних слів пояснити, чому комусь в голову приходить зруйнувати те, що він не створював – не маю. Але в будь-якому випадку мозаїка має бути відновлена, за руйнування має бути покарання», – зазначив Андрій Москаленко.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.