Понеділок, 25 вересня

У Львові знову отруюють собак. Як вберегти свого улюбленця?

У найпопулярніших місцях для вигулу собак – парку Франка, біля Краківського ринку, на Сихові тощо – виявляють сліди отрути, небезпечної для життя домашніх улюбленців, яку розкидають невідомі. Пропонуємо способи профілактики та лікування отруєння у тварин.

собака пес

Власників собак закликають бути обачними, розповсюджувати інформацію про масові отруєння та фіксувати такі випадки, якщо вони сталися, на фото чи відео. Ветеринари попереджають: отрута призводить до повільної та болісної смерті, однак врятувати собаку можна, якщо вчасно виявити симптоми та вжити правильних заходів.

Щоб захистити свого улюбленця варто:

– вигулювати його в наморднику і на повідці, особливо у житлових районах біля будинків, смітників, а також у парках;

– після прогулянки ретельно мити не тільки лапи, але й морду тварини;

– звертати увагу на стан собаки після прогулянки.

Читайте також: Львів’яни та їх собаки: пес-бандерівець, тихенька Бетті та лагідний Тіціан

Якщо ж отруєння уникнути не вдалося, Ольга Кіщук, ветеринарний лікар ЛКП «Лев»,  радить:

правильно визначити симптоми, що розвиваються упродовж 15 хвилин – 2 годин після прогулянки. Це – слабкість спочатку задніх, а потім і передніх кінцівок. Хитка хода, потім собака не може встати на ноги. Більш пізні симптоми включають судоми, рясну слинотечу, вокалізацію (собака виє), згодом судоми стають неперервними, розвивається сплутаність свідомості, коматозний стан і смерть.

при перших ознаках слабкості тварині треба ввести вітамін В6 – піридоксин. Дозування – в середньому 50-71 мг на кілограм живої маси (1-1,4 млкг), бажано внутрішньовенно (вводити повільно). Якщо немає можливості вводити препарат внутрішньовенно, тоді слід вколоти внутрішньом’язово. При потребі дозу вітаміну можна збільшити, піридоксин не є токсичним для тварини, тому передозування маловірогідне.

за відсутності у тварини блювоти її можна спробувати викликати. Ще один метод, за допомогою якого можна викликати блювоту у собаки, базується на використанні кухонної солі. Якщо вам важко використовувати суху сіль, можна приготувати її розчин з розрахунку: одна чайна ложка солі на півлітра теплої води. Слід залити приготований розчин за щоку собаці за допомогою спринцівки. Обсяг необхідної суміші визначте в співвідношенні 5 мл розчину на 10 кг ваги тварини. Роздратування смакових рецептів має призвести до блювоти. Якщо ж блювота була, то викликати її повторно не потрібно.

У будь-якому випадку, якщо підозрюєте отруєння у свого домашнього улюбленця, його слід одразу відвезти до ветеринара.

Нагадаємо, з 1 вересня 2016 року у Львові на базі комунального підприємства «Лев» проводять обов’язкову реєстрацію домашніх собак, а також котів — за бажанням власників. Власників собак, які не виконають цю вимогу, штрафуватимуть.

tvoemisto.tv

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.