У Львові знімають риштування з будинку колишнього страхового товариства «Дністер»

22 серпня у Львові почали знімати риштування з будинку колишнього страхового товариства «Дністер», що на вул. Руській, 20. Тут практично закінчили реставрувати останню частину фасаду, однак роботи проводитимуть ще на нижніх партіях. Про це повідомили у пресслужбі ЛМР — передає Tvoemisto.tv.

Реставраційні роботи тут розпочали у 2020 році. Їхня вартість – 9,2 млн грн.

«У поганому стані був карниз, значну частину якого замінили. Також труднощі полягали в тому, що будинок має багато кераміки, яка, в основному, зверху, під карнизом, була пошкоджена. Довелось замінити її на копії. Майстрів з реставрації кераміки у нас немає, і ми знайшли фірму, яка виготовила копії таких плиток. Також реставратори віднайшли і повернули фасаду первісну колористику», – каже керівниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Зазначимо, наприкінці минулого року відкрили оновлені фасади будівлі з вул. Підвальної та з боку музею «Арсенал».

Нагадаємо, що тендер на проведення реставрації фасаду будинку колишнього страхового товариства «Дністер» провели восени 2019-го, його вартість становила 10 млн гривень. Раніше Лілія Онищенко у коментарі Tvoemisto.tv розповідала, що роботи проводитимуть поетапно. У 2010 році тут повністю замінили дах на нову черепицю. Під час проєкту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста», який фінансував німецький уряд, зробили реставрацію всього металу, який є на фасаді будинку, – це дві пари вхідних дверей, усі металеві решітки на балконах і металева решітка на даху. За кошти з міського бюджету реставрували вікна. Фасади – складні, бо мають елементи кераміки.

Для довідки

Будівлю на вулиці Руській, 20 збудували у 1905-1906 роках за проектом архітекторів Івана Левинського та Тадеуша Обмінського. Спершу будинок спорудили для страхового товариства «Дністер», а у 1950-х роках тут облаштували гуртожиток для партійної школи при обкомі КПУ, їдальню і спортзал облради, лазню та майстерню взуття. Будівлю занесли до реєстру пам’яток архітектури.

Фото Марти Байдаки/Твоє місто
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.