Вівторок, 21 травня

У Львові жінка відсудила у поліції ₴10 тис. за надто довге розслідування ДТП

Потерпіла внаслідок ДТП жінка відсудила моральну компенсацію за тривале розслідування аварії.

суд

Як свідчить опубліковане 2 листопада рішення Галицького райсуду Львова, жінці мають виплатити з держбюджету 10 тис. грн, оскільки поліція більш, ніж за рік не встановила винуватця аварії, повідомляє zaxid.net.

Йдеться про ДТП, що відбулася наприкінці червня 2016 року поблизу селища Нові Стрілища Жидачівського району. Тоді внаслідок зіткнення двох автомобілів померла 79-річна жінка, яка була матір’ю позивачки.

Під час судового засідання жінка заявила, що розслідування у цій справі досі не завершене, а правоохоронці не зібрали доказів, які б дали можливість встановити винних у ДТП.

Суддя погодився, що правоохоронці досі не провели всіх необхідних процесуальних дій, що свідчить про затягування розслідування.

«Суд наголошує, що період між слідчими діями становить більше, ніж місяць. Впродовж восьми місяців, протягом яких справа перебуває у ГУ НП у Львівській області, слідчими було проведено лише одну слідчу дію, що вказує на порушення розумних строків проведення досудового розслідування, його неефективність та безрезультатність», – вказано у рішенні суду.

Хоч суддя погодився з аргументами жінки про неефективність та затягування розслідування, однак при цьому визнав, що розмір відшкодування, яке хоче отримати позивачка, є завищеним.

Жінка вимагала сплатити їй 100 тис. грн моральної шкоди, однак суд зобов’язав Держказначейство списати з держбюджету лише 10 тис. грн. При цьому Нацполіція Львівщини та Держказначейство ще мають час, аби оскаржити це рішення суду.

Зазначимо, що сама поліція не виплачуватиме ці 10 тис. грн, оскільки у держбюджеті окремо щороку закладають кошти на подібні відшкодування.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: