У Львові збудують дві нові тролейбусні лінії

Львів отримав гроші на масштабне оновлення електротранспортної інфраструктури

Львів збудує за кошти ЄІБ дві нові тролейбусні лініїЗа кошти Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у Львові протягом наступних трьох років планують реконструювати трамвайні колії на вул. Шевченка, Вітовського та Бандери та збудувати нові тролейбусні лінії на вул. Хуторівці та Стрийській.

Нагадаємо, Львів отримає від Європейського інвестиційного банку кредит на 39 млн євро під державні гарантії на розвиток громадського транспорту та інфраструктури. 18 млн євро з цієї суми у Львові планують витратити виключно на розвиток електротранспортної інфраструктури.

Як розповіла начальниця управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради Ольга Сивак, за кошти ЄІБ збудують дві нові тролейбусні лінії.

Перша лінія довжиною 2,2 км проходитиме від вул. Стрийської по Хуторівці до ТЦ «Шувар». Другу тролейбусну лінію довжиною 3,4 км прокладуть від автовокзалу на вул. Стрийській до ТРЦ King Cross Leopolis. За попередніми розрахунками, будівництво лінії по Хуторівці коштуватиме 1,3 млн євро, а до ТРЦ King Cross Leopolis – 2,2 млн євро. Ще 500 тис. євро витратять на реконструкцію старих тролейбусних мереж.

Крім того, за кошти ЄІБ у Львові реконструюють трамвайні колії на трьох вулицях.

6 млн євро планують витратити на реконструкцію колії на вул. Шевченка від вул. Хорватської до вул. Ковча. Крім колії, там передбачена повна реконструкція вулиці, включно з проїжджою частиною, тротуарами та заміною інженерних мереж.

За 3 млн євро планують реконструювати площу Івана Франка та вул. Вітовського, зокрема колію, тротуари, велоінфарструктуру тощо.

Ще 5 млн євро підуть на реконструкцію вул. Бандери, проект перепланування якої розробляють у межах спільного укрансько-німецького проекту «Вулиця для всіх».

Ольга Сивак також зазначила, що на реалізацію цих проектів піде кілька років, а розподіл коштів між проектами може змінюватися.

«Не для всіх проектів є технічна документація. Тому розподіл коштів може скоригуватися. Робота з такими банками, як ЄІБ, – це тривала співпраця. Тому реалізовуватимемо проекти поетапно у 2017-2020 роках», – сказала вона.

Крім того, за словами Сивак, мерія планує добудувати трамвайну колію від кінцевої сихівського трамвая по вул. Вернадського до автовокзалу. Кредитні кошти на будівництво колії на цій ділянці сподіваються отримати в межах цією ж програми «Міський громадський транспорт в Україні», але не від ЄІБ, а від Європейського банку реконструкції і розвитку.

«Стратегія міста – переходити на екологічно чистий електротранспорт. Абсолютно новий напрям – збудувати колію по вул. Вернадського до автовокзалу. Потім колію плануємо продовжити по Стрийській, Трускавецькій і до шляхопроводу на Княгині Ольги. Це буде цілком новий напрямок», – сказала Ольга Сивак.

zaxid.net

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.