Понеділок, 4 березня

У Львові з’явиться «зелений» район за прикладом німецьких міст

Проект втілюватимуть в мікрорайоні «Рясне»

зелений мікрорайон ряснеУ Львові стартує проект «Зелений район», у рамках якого одну з вулиць мікрорайону «Рясне» обладнають «зеленими технологіями», використовуючи досвід німецького Фрайбурга. Згодом експеримент поширять і на весь район.

Ідея цього проекту виникла під час зустрічі наприкінці жовтня представників Львівської міськради з керівництвом міжнародного департаменту міської ради Фрайбурга, який є одним з найбільш енергоефективних та озеленених міст Німеччини, інформує прес-служба ЛМР.

У рамках реалізації цього проекту Львів застосовуватиме концепцію досвіду міста-партнера, повинні бути залучені й мешканці району, громадські активісти та місцева влада.

«Ми беремо конкретну вулицю, а тоді залучаємо фахівців німецького міста Фрайбург, які приїдуть до Львова і будуть цю вулицю обстежувати. Зважаючи на ту увагу, яку сьогодні прикуто до району Рясне, ми вирішили обрати саме його для впровадження «зелених» технологій та енергозбереження», – зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

За його словами, упродовж 6-8 лютого будуть зустрічі з мешканцями Рясного та активістами, аби обрати ключові проекти, які можна там реалізувати. «Ми говоримо про конкретні об’єкти, які є на території району, – школи, заклади дозвілля, житлові будинки, різні громадські простори», – додав Андрій Москаленко.

«Місто Фрайбург є нашим містом-партнером уже досить давно – впродовж 26 років. Воно, направду, є і має право вважатися «зеленою столицею» Німеччини. Це місто має найбільше досвіду у розробці та впровадженні енергозберігаючих технологій. Відтак ми звернулися саме до цього нашого партнера і, коли вони нас підтримали, спільно подалися на фінансування до німецької організації Engagement Global у рамках пакету «Швидкий стартовий пакет допомоги Україні». Ми перемогли й отримали фінансування на роботу експертів у Львові. Йдеться про 49 тис. 552 євро», – розповіла начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин ЛМР Тетяна Хабібрахманова.

З її слів, експерти, які розроблять цю концепцію, передбачають, що її можна буде наслідувати для інших районів Львова та інших міст по всій Україні.

Згодом концепцію, яку розроблять та реалізують на прикладі однієї вулиці, мають намір застосувати в майбутньому і в інших районах міста. Планують також створити концепцію енергозберігаючого кварталу.

zaxid.net

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.