п`ятниця, 26 квітня

У Львові з’ясовують ситуацію, що склалася з ліцеєм №45, де ніби є проблема з мовою нацменшин

За словами керівниці управління освіти ЛМР, кожна школа повинна проводити набір дітей відповідно до території обслуговування.

У Львівській міськраді заявили про те, що директорка спеціалізованого ліцею №45, що на вул. Науковій, 25, вчинила правопорушення. Воно полягає в тому, що на сайті школи оприлюднили оголошення, де зазначили, що територія обслуговування стосується лише класів з українською мовою навчання. 

Як пояснила у коментарі  Tvoemisto.tv керівниця управління освіти ЛМР Зоряна Довганик, це не є правильно, у цьому помилка закладу і так зазначати не можна. Потрібно набирати всіх дітей, а потім, коли будуть звернення батьків, тоді можна забезпечити навчання мовою нацменшин.

За її словами, кожна школа повинна проводити набір дітей відповідно до території обслуговування. Минулого року ліцею № 45 дали територію обслуговування спільно з українськими школами, а в цьому році вони мають окрему територію. Тобто, якщо вони забезпечують всіх дітей із території обслуговування освітою, то можуть набирати дітей, які не проживають на зазначених у переліку вулицях.

«Директорка цієї школи чітко визначила територію обслуговування для класів лише із українською мовою навчання, чим вчинила правопорушення. Також на сайті висвітлено перелік документів, відповідно до яких здійснюється набір: багато з них є нечинними», — додала вона.

Після прийняття нового Закону України «Про освіту» внесли зміни до статутів навчальних закладів, де навчання відбувалося мовами національних меншин. Зокрема, це й стосувалося ліцею № 45, де змінили назву навчального закладу і внесли зміни до статуту.

«В статуті написано, що право навчання мовою національної меншини реалізується лише шляхом відкриття окремих класів або груп, де мова національної меншини поряд з державною і не буде поширюватись на класи з навчанням українською мовою. Такі класи відкриваються за наявності достатньої кількості заяв від здобувачів загальної середньої освіти або їх батьків. Тобто, якщо батьки звертаються, то директорка може відкрити такі класи, адже у них для цього є вся необхідна база», — каже Зоряна Довганик.

Ми намагалися також сконтактувати з директоркою ліцею №45 Наталією Мельник і дізнатися деталі інциденту, однак наразі вона не відповідає.
 
Нагадаємо, із 1 вересня 2020 року усі школи в Україні, де навчання досі велося російською мовою, мають перейти на навчання державною мовою. У 2023 році це мають зробити школи, де навчання ведеться мовами Європейського союзу – у Львові це польськомовні школи. 
 
Tvoemisto.tv у спецрепортажі дізнавалось, що думають школи про цей перехід, як до нього готуються і чи готуються взагалі. Зокрема відвідали ліцей №45 – «російську школу» та школу №24 – «польську».
 
«Загалом навчання у нас російською мовою. В українських класах – українською мовою. Спілкування між вчителями і дітьми, позакласне виховання – також українською. І вся документація теж – наказ російською ми навіть не зможемо видати, бо забули, як це. Для нас не є проблемою перейти на державну мову. Але є законодавство – Конституція, закон про національні меншини – де зазначено, що поряд із державною мовою, за заявами батьків, може вивчатись російська», –  зазначила тоді директорка директорка ліцею №45 Наталія Мельник.
 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: