У Львові з кранів тече артезіанська вода, – Львівводоканал

Нещодавно з Уляною Горбатою, начальником відділу зв’язків з громадськістю ЛМКП «Львівводоканал», обговорили підвищення тарифів на водопостачання, встигли зачепити й не менш важливу тему, яка стосується всіх львів’ян, – чи можна пити воду з крану.

Те, що розповіла фахівець, насправді вражає, повідомляє Львівська газета.

– В нас у Львові подається вода найвищої якості, вона не потребує очищення. І це є найголовніший міф, який існує у Львові і який ми не можемо зруйнувати. У Львові немає жодного джерела поверхневого, з якого ми можемо використовувати воду для централізованого водопостачання. У Львові немає жодної річки, з якої ми можемо брати воду.

Це, з одного боку є проблема, а з іншого – ми використовуємо воду лише з артезіанських свердловин. Тому з наших кранів щодня тече не абияка вода, а артезіанська. Вона надійно захищена від будь-якого забруднення і є найкращої якості в Україні.

Такою водою можуть похвалитися дуже мало міст, наприклад, Полтава, яка має такі свердловини безпосередньо у місті – на території водоканалу. Нам, на відміну від Полтави, треба воду качати бозна-звідки, бо в нас вони на території області.

Найбільша проблема – старі труби

– Максимум, що вам може потрапити у кран – це надмірна кількість заліза, яке утворюється внаслідок того, що багато років поспіль у Львові була вода по годинах, та й труби всі старі. Майже весь житловий фонд, понад 9 тисяч будинків, які у місті є – будинки, яким понад 30, 40, 50 років. І ми говоримо про те, що труби, які багато років поспіль експлуатуються, в середині вже є, переважно, скородовані (покриті іржею – прим. автора).

Відповідно, коли відбувається зупинка подачі води – хтось робить ремонт чи аварія, то система заповітрюється. І коли потім починається подача води, вона йде з великим тиском і, відповідно, змиває оце окислене залізо з внутрішніх стінок труби і тече руда вода. Просто треба промити трубопровід і все буде гаразд.

Разом з тим, пані Уляна зазначає, що всі львів’яни нарікають на підвищення тарифів, на ті ж старі трубопроводи і звинувачують «Львівводоканал» у безгосподарності, коли стається якась аварія.

Проте є важливий нюанс: з грошей, які ми платимо за воду – певна сума має вираховуватись і на модернізацію трубопроводів, як магістральних, так і внутрішньо-будинкових. Це одна з причин, чому піднімають ціну на воду.

– Купувати розвізну воду – небезпечно, адже ми не знаємо якої вона якості. Нам насправді невідомо звідкіля її набрали, в яких резервуарах її везли, чи ті резервуари були відповідно оброблені перед кожним наповненням чи ні. Вода – жива субстанція і вона не може бути в резервуарі довго.

Проблема в тому, що постачальники такої води мають максимальну вигоду з того, що розповідають про неякісну воду з кранів, яку краще взагалі не пити.

Працівники «Львівводоканалу» не радять купувати воду з цистерн, про походження якої ви знаєте лише зі слів продавців. Якщо вже обрали таке альтернативне джерело питної води – зробіть відповідні аналізи, щоб убезпечити себе і близьких.

Звідки мікрорайони Львова отримують воду

– Перший наш водозабір відкрили ще австрійці в 1901 році, дуже якісна вода, досі видобувається і подається мешканцям Залізничного району. Мешканцям Франківського району подається водичка зі свердловин, які розташовані біля річки Стрий.

Мешканці Личаківського району отримують воду з Плугівського водозабору, та вода має підвищену твердість, більше солей кальцію і магнію, ніж у Франківському районі. Тому, якщо спробувати воду в різних мікрорайонах, то можна одразу відчути різницю.

Тож, пити чи ні ту воду, яка тече з вашого крану, купувати розвізну чи замовляти бутильовану – особистий вибір кожного з вас. Але, обираючи свій варіант, переконайтеся, що купуєте якісне.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.