Вівторок, 23 квітня

У Львові виявили невакцинованого працівника кафе. Відео

Сьогодні, 18 жовтня, у Львові працівники Нацполіції розпочали рейди громадськими закладами для перевірки дотримання правил карантину, який буде посилено.

Про це повідомляє «Діло».

З 18 жовтня у місті почали діяти нові карантинні обмеження. Від сьогодні працівнки закладів зобов’язані мати при собі документ про вакцинацію 1 чи  дозами, або ПЛР-тест зроблений кожні 72 години. Це стосується промислових, продовольчих ринків і магазинів, торгових центрів, салонів краси, розважальних закладів та закладів громадського харчування. Також діє масковий режим та дозволено не більше 50% заповнення торгових площ.

До рейду залучили дві мобільні групи ГУ Нацполіції Львівщини. Більшість закладів у центрі Львова мали усі необхідні документи та представили їх під час перевірки.

В одній із мереж супермаркетів ревізори виявили частину персоналу, який не зміг пред’явити документи про щеплення від COVID-19, запевняючи, що вакциновані, однак через збої у роботі мобільного додатку «Дія» відповідний сертифікат не відображається. Поліцейські винесли усне зауваження цьому магазину та зобов’язали його адміністрацію пред’явити інші документальні підтвердження до повторної перевірки наступного дня.

«Пройшла вакцинацію, але у додатку цієї інформації ще немає. Увесь персонал також має щеплення. Лише одна людина із колективу категорично відмовилась, пішла у відпустку та планує звільнятись», – каже керуюча магазином п. Неля.

Крім того, у одному з кафе виявили молодого чоловіка, який виконував обов’язки продавця і кухаря закладу, без щеплень проти COVID-19.

«Я робитиму ПЛР-тести. Не хочу проходити вакцинацію. Ставлюся до цього негативно. В кожного своя думка, хто хоче – той вакцинується. Захворію, то захворію», – відповів працівник кебаб-кафе Остап.

Правоохоронці винесли усне попередження закладу із вимогою усунути порушення до наступного робочого дня.

«Оскільки сьогодні перший день дії нових правил, ми не складали постанов та протоколів на підприємців, а винесли їм попередження. У закладах із порушеннями пройде повторна перевірка. При повторному порушенні, згідно із рішенням суду, їм може загрожувати чималий штраф. Але ми очікуємо, що усі люди будуть добросовісно дотримуватись карантинних вимог і налаштовані на діалог із підприємцями», – кажуть поліцейські.

Нагадаємо, за виготовлення і збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання – від штрафу у 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі. За використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання – від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до 2-х років. У випадку виявлення підробки документу та спроби скористатися ним, будуть притягуватися до відповідальності за порушення карантинних умов. Це може бути штраф від 17 до 34 тисяч гривень.


Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.