У Львові врятували чоловіка, якому розірвало стравохід після застілля

Випив чарку і мало не помер: у Львові медики врятували чоловіка з розривом стравоходу. Про це інформує Перше медичне об’єднання Львова — пише Lviv1256.

Після застілля 49-річний львів’янин А. блював сім годин. У нього боліло в лівому підребер’ї та був жахливий стан, після чого викликали швидку. Його доправили до Лікарні Святого Луки.

Медики відділення невідкладної допомоги зробили пацієнту УЗД внутрішніх органів та рентген грудної клітки. Причини знайшли не одразу. У той час йому стало ще гірше. Згодом досвідчені лікарі зрозуміли: скоріше за все у чоловіка розірвався стравохід. Медичною мовою це називається – синдром Бурхаве.

Зовсім скоро цей діагноз підтвердила фіброгастроскопія, тобто огляд слизової оболонки стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки з допомогою ендоскопа.

«Банкетний стравохід» – так часто називають патологію – це розрив стравоходу, який зазвичай виникає внаслідок надмірної блювоти після застілля або вживання алкоголю. У лікарській практиці такі пацієнти трапляються рідко.

До 50% пацієнтів медикам вдається врятувати протягом шести годин після виникнення раптового болю – основного симптому розриву. Далі – шанси на життя в таких хворих зменшуються. Адже їжа потрапляє у середостіння грудної клітини та починається гнійний процес.

Пацієнт А. вчасно потрапив до наших спеціалістів та після обстеження його невідкладно взяли до операційної. Дві години хірургам знадобилося, аби “полагодити” стравохід.

Далі у реанімації медики 26 днів виходжували пацієнта, щоб стабілізувати всі системи і функції його організму. На 27-ий день його перевили до палати відділення хірургії.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.