п`ятниця, 19 квітня

У Львові врятували 10-річного хлопчика із раком мозку, якого відмовились лікувати за кордоном

За п’ять років боротьби із хворобою, 10-річному хлопчику з Харкова видалили уже п’ять пухлин. Надскладну операцію хлопчику провели львівські нейрохірурги: вони видалили пухлину, не зачепивши ділянки, які відповідають за дихання, серцебиття та ковтання.

Вперше хвороба – анапластична епендимома, проявилася у садочку. Це агресивне злоякісне новоутворення, яке швидко росте, мігрує та щоразу з’являється у різних місцях. Відтоді лікарі не припиняють боротися за його життя, пише ЛМР.

5 надскладних операцій на мозку, 16 блоків агресивної хіміотерапії, але три місяці тому хвороба повернулася. Сталося це у Німеччині, куди родина переїхала, тікаючи від обстрілів у рідному Харкові. Лікарі констатували: пухлина неоперабельна. Утвір розташований біля стовбура головного мозку із ділянками та центрами, відповідальними за життєвоважливі функції дихання, серцебиття та ковтання.

Дістатися до нього дуже важко, оперувати ризиковано ще й тому, що анатомія головного мозку після стількох операцій сильно змінена.

Проте батьки не опустили рук і почали шукати спеціаліста, який погодився бодай дати шанс їхньому Микиті. Ним виявився Михайло Ловга, керівник Центру нейрохірургії дитячої лікарні святого Миколая у Львові, який раніше уже оперував хлопчика.

Відтак команда нейрохірургів взялася планувати одне із найскладніших втручань у своїй практиці. Перед спеціалістами стояло надважке завдання: прибрати пухлину, не зачепивши ділянки, які відповідають за дихання, серцебиття та ковтання. І лікарі успішно впоралися.

Зараз Микита продовжує курс хіміотерапії. Хлопчик дуже хоче одужати і продовжити повноцінне навчання у школі, як усі інші дітки. І лікарі докладають максимум зусиль, аби його бажання стало реальністю. А перед випискою усю команду нейрохірургів, які вже не вперше рятують життя Микити, сім’я запросила в гості додому у Харків після Перемоги.

Нагадаємо, у лютому 2022 року Львівська міська дитяча клінічна лікарня, що на вул. Пилипа Орлика, 4, отримала нову назвуЛікарня Святого Миколая, а очолив її Іван Міськів.

Нові назви також отримали й інші два відокремлених підрозділи, тобто лікарні, які входять у склад Першого територіального медичного об’єднання. Лікарня швидкої медичної допомоги отримала назву – Лікарня Святого Пантелеймона, а 8-ма міська лікарня стала Лікарнею Святого Луки.

За даними аналітичної системи YouControl, Перше ТМО – комунальне некомерційне підприємство «Львівське територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» зареєстрували у Львові 26 листопада 2021 року.

Перше ТМО Львова створили шляхом злиття та реорганізації трьох медичних закладів і вони функціонують як відокремлені підрозділи.

Директором лікарні святого Миколая став Іван Міськів, лікарні святого Луки − Василь Трунквальтер, а лікарні святого Пантелеймона – Юліан Голик. Зазначимо, головний лікар Міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт посаду залишив наприкінці 2021 року.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.