У Львові вперше знесуть нeзаконно збудований будинок

Львівська міська рада виділила Інспекції держархбудконтролю більше 2,8 мільйона гривень на оплату знесення самовільно збудованої багатоповерхівки на вул. Личаківській, 259.

Відповідне рішення прийняли під час сесії 24 січня. «За» ухвалу проголосував 41 депутат, передає кореспондент Львівського порталу

Як йдеться у проекті ухвали, Інспекція держархбудконтролю м. Львова отримає 2,89 мільйона гривень на оплату робіт зі знесення нeзаконного багатоповерхового житлового будинку на вул. Личаківській, 259.

Як пояснила директорка юридичного департаменту міськради Львова Гелена Пайонкевич, витрачені майже 3 мільйони гривень на знесення незаконної багатоповерхівки згодом мерія планує стягнути із фірми-забудовника.

Зазначимо, що рішення знести самочинну багатоповерхівку прийняв Личаківський районний суд ще у 2017 році, однак тривалий час забудовник, ТзОВ «Лідер Моноліт», оскаржував його. Наприкінці 2018 року Восьмий апеляційний адміністративний суд м. Львова не задовільнив апеляцію фірми і також зобов’язав її знести житловий будинок на вул. Личаківській, 259. Цей випадок є першим у Львові, коли Інспекція ДАБК отримала перемогу в суді з позовом про знесення самочинно збудованого об’єкта.

Додамо також, що своїм рішенням Личаківський райсуд теж зобов’язував ТзОВ «Лідер Моноліт» компенсувати всі витрати, пов’язані зі знесенням цієї багатоповерхівки.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТзОВ «Лідер Моноліт» зареєстроване за місцем скандальної багатоповерхівки – на вул. Личаківській, 259. Його засновником є бізнесмен, власник «Львівського холодокомбінату» Богдан Копитко.

Основний вид діяльності компанії вказаний як будівництво житлових і нежитлових будівель, розмір її статутного капіталу становить 4 мільйони гривень.

 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.