У Львові вперше в Україні коштом міського бюджету збудували будинок для родин бійців АТО

Квартири в новобудові безкоштовно отримали 42 сім’ї загиблих та важкопоранених вояків

У п’ятницю, 26 січня, міський голова Львова Андрій Садовий вручив 42-м родинам учасників АТО ордери про право власності на квартири у новобудові на вул. Під Голоском та ключі від цих помешкань, пише zaxid.net.

Львів – це перше і наразі єдине місто в Україні, яке власним коштом збудувало житло для учасників АТО. В перспективі ще три такі ж будинки, проте вони будуть кооперативні.

Квартири у новобудові на вул. Під Голоском отримали учасники АТО, які мали статус сироти, або позбавлені батьківської опіки, бійці з І або ІІ групами інвалідності та сім’ї загиблих бійців АТО.

«Вожко говорити у моменти, коли перед тобою люди, які віддали найдорожче, що в них було у житті – своїх рідних, люди, які, не маючи тата і мами, пішли на війну, аби захищати свою державу. Тому обов’язок громади дбати про тих, кому найважче. Як тільки почалась війна, ми заклали капсулу під будівництво будинку на 53 квартири. Він уже зданий в експлуатацію і сьогодні 42 сім’ї отримали ці квартири. Ми ще маємо резерв – 11 квартир для тих родин, де є найскладніші ситуації», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Будинок на вул. Під Голоском, збудований для родин учасників АТО

Будинок на вул. Під Голоском, збудований для родин учасників АТО

Квартири на перших поверхах запропонували людям, які мають інвалідність та людям поважного віку. Всі інші отримали їх методом жеребкування – тягнули конверти, в яких вказані номери квартир. Як повідомили у Львівській міськраді, усі квартири поштукатурені та зі зробленими стяжками підлог, до них підведені всі мережі та встановлено всі лічильники. У кожній квартирі змонтовано вхідні двері та котли для індивідуального опалення.

«Велике дякую тим людям, які поклали своє здоров’я для того, щоб сьогодні для нас зробити цей подарунок. Для нас це дуже-дуже важливо і жаль, що зараз з нами немає тих, хто міг би заслужено отримати ключ. Слава Україні!», – сказав ZAXID.NET власник однієї з квартир Степан Косик, який внаслідок поранення в зоні АТО отримав ІІ групу інвалідності.

Нових власників квартир привітав настоятель Гарнізонного храму св. ап. Петра та Павла о. Степан Сус. «Я вважаю, що громада кожного міста України має брати приклад зі Львова в тому, щоб забезпечувати житлом наших воїнів, захисників Батьківщини та родини, які втратили когось на війні. Напевно, військовослужбовці, які тримають над нами мирне небо, не повинні стояти у черзі за житлом, а, навпаки, громада кожного міста України повинна забезпечити їх житлом. І це буде найменше, що ми можемо зробити, аби подякувати їм за їх велику жертву», – сказав Степан Сус.

Нагадаємо, будинок на вул. Під Голоском почали будувати навесні 2015 року. Генпідрядником було ЛКП «Рембуд», а саме будівництво здійснювало ТОВ «Салон «Архітектура. Будівництво. Дизайн». Інженерні мережі підводило ТОВ «Прогрестехбуд».

Додамо, що у Львові за кошти міського бюджету усім учасникам АТО дають одноразову допомогу у розмірі 100 тис. грн. Зокрема у грудні минулого року виконком ЛМР проголосував за виділення цих грошей 184-ом бійцям

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: