У Львові відсканували віллу Шиманського, яка є пам`яткою архітектури місцевого значення. Дослідження та сканування відбулося в рамках ініціативи «Врятувати об’єкти та історії доби модернізму в Україні». Кошти на реалізацію проєкту надала Політехніка Цюриха. Про це 19 березня повідомили на дослідницькому порталі “Львів. Архітектура модернізму” — пише lviv.media.
3D-модель зможуть використовувати для реставрації або ж відбудови
Віллу збудували у 1938 році за проєктом архітектора Стефана Порембовича. Під час будівництва використовували популярну тоді систему склепіння з пустотами всередині. Це робило конструкцію легшою, а повітряний прошарок працював як ізоляція та зменшував втрати тепла.
“Бруно Шиманський закінчив Віденський технічний університет і працював інженером-технологом компанії Gaz. Проектував обладнання та різного роду технічні установки для заводів «Газ» на Львівщині та в інших містах Другої Посполитої. Ми мало знаємо про життя Яніни та Бруно Шиманських у цій віллі та про те, що з ними відбувалося під час війни. Відповідно до зібраних усних розповідей, вони були змушені залишити віллу та емігрувати до центральної Польщі”, — йдеться на сайті.
“На першому поверсі розміщувалися три спальні: дві окремі спальні для Яніни та Бруно Шиманських і одна гостьова. Спальня Яніни була з’єднана з терасою. Загалом, попри поділ за цільовим призначенням, всі кімнати вілли пов’язані, вони перетікають одна в іншу, створюючи один великий цілісний простір, якщо хочеться відкрити всі двері. Нині всі три кімнати використовуються як дитячі спальні, а четверте приміщення, створене з тераси, є ігровою”, — розповідають дослідники.