У Львові відкриють центр швидкого реагування на злочини. Що це означає

У Львові презентували проєкт системи швидкого реагування на злочини та події у Львівській області. Про це повідомляє кореспондентка Tvoemisto.tv.

Як розповіла начальниця сектору реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги Вікторія Тимчишин, проєкт складається з кількох частин: будівництва Центру швидкого реагування на злочини та події на вул. Стрийській, де раніше планували звести будівлю міського управління тоді ще міліції, встановлення у місті 100 розумних відеокамер, що розпізнаватимуть обличчя та номерні знаки, та ремонт усіх шести відділків поліції у Львові.

Вартість проєкту становить 6 млн євро. Більша частина фінансування надається Євросоюзом в межах проєкту транскордонного співробітництва. З державного бюджету мають виділити 10% від цієї суми. Також, говорить начальник ГУ Нацполіції Львівщини Василь Віконський, очікується підтримка від обласної влади.

Проєкт поділяють на дві частини. Інфраструктурна, що коштуватиме 4 млн грн, передбачає будівництво Центру швидкого реагування на вул. Стрийській. Тут, розповідає Вікторія Тимчишин, розмістять службу 102, громадську приймальню, ситуативний центр та деякі служби управління патрульної поліції Львівської області, що безпосередньо контактують із містянами (відділ адміністративних практик, відділ, що займається ДТП тощо).

Усього у будівлі, за словами керівника Нацполіції Львівщини Василя Віконського, працюватимуть близько 200 людей. Ця ж частина проєкту передбачає реконструкцію шести відділків поліції у Львові за європейськими стандартами.

Друга частина проєкту, вартість якої становить 2 млн євро, передбачає закупівлю обладнання: 100 розумних відеокамер, що розпізнаватимуть обличчя та номерні знаки, системи розумного офісу та автоматизованих робочих місць, трьох автомобілів, планшетів, ноутбуків та камер для поліцейських. Також у цій частині проєкту ідеться про розвиток оптоволоконної мережі, що допоможе інтегрувати зображення з відеокамер міста у систему. А ще – про закупівлю 4-6 стаціонарних комплексів для контролю за правилами дорожнього руху, що встановлять у місцях Львова, де найчастіше трапляються ДТП.

Щодо автомобілів, то один із них буде виїзною криміналістичною лабораторією, один – виїзним контрольним штабом, а третій використовуватиметься для перевезення особового складу.

«Зображення з розумних камер збиратимуться системою, що автоматично шукатиме збіги у базах МВС та Нацполіції. Також дані зберігатимуться на спеціальних серверах протягом тривалого часу. Ситуація в місті моніторитиметься цілодобово. Це допоможе не лише швидко реагувати на події, а й запобігати злочинам. Наша мета – покращити у людей відчуття безпеки, адже це відчуття є базовою потребою», – говорить Вікторія Тимчишин.

Вона додає, що, за аналізом серпня, у Львові патрульні прибувають на виклик в середньому за 16 хвилин. За підсумками за 8 місяців час прибуття на виклик становить в середньому 18 хвилин.

«Ми хочемо скоротити цей час до 2 хвилин завдяки системі швидкого реагування», – каже Вікторія Тимчишин.

Василь Віконський, відповідаючи на запитання про ситуацію із кадрами в поліції, каже, що однією з причин відтоку кадрів є проблеми із матеріально-технічним забезпеченням. І, вважає він, проєкт допоможе вирішити цю проблему.

«Зараз в управлінні Нацполіції у Львівській області є десь 620 вакансій при штаті у приблизно 5 тисяч людей. Плануємо скоротити цей показник до 120 вакансій наступного року», – каже керівник поліції області.

Проєкт реалізовуватиметься у два етапи. Перший – виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення тендерів. Другий – власне будівництво. Реалізувати проєкт планують до кінця 2021 року.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.