У Львові відкрили виставку плакатів “День Перемоги”

У львівському сквері “На Валах” відкрили виставку плакатів “День Перемоги”. Експозиція налічує близько 20 плакатів. Виставка присвячена очікуванням українського та польського суспільства щодо остаточного подолання країни-агресора Росії.

Про це повідомляють у пресслужбі Львівської обласної військової адміністрації — пише Суспільне.

Авторами плакатів є український художник Андрій Ярмоленко та польський художник Войцех Куркоць. Митці створювали свої твори окремо і зараз об’єднали в одну експозицію.

У Львові відкрили виставку плакатів "День Перемоги"

Перші відвідувачі виставки плакатів “День Перемоги”. Фото: Львівської ОВА

На плакатах зобразили патріотичні гасла польською, англійською, українською та іншими мовами, саркастичні вислови з радянською символікою, російського президента митці висвітлюють у закривавленому образі тощо.

“Наші плакати — це наші “кулі”, якими ми можемо воювати і змушуємо світ задумуватися про те, що відбувається в Україні. Ця виставка показує, наскільки близькі польський та український народ і те, що нас якимось чином вкотре об’єднує один і той же ворог, проти якого ми виступаємо пліч-о-пліч”, — розповів Андрій Єрмоленко.

Організували мистецьку подію Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, Львівська обласна військова адміністрація, Польський Інститут у Києві та Центр сучасного мистецтва Замок Уяздовські (U-jazdowski).

У Львові відкрили виставку плакатів "День Перемоги"

У Львові відкрили виставку плакатів “День Перемоги”. Фото: Львівської ОВА

“Один з плакатів, “Achtung Russia”, Войцех Куркуць створив ще у 2014 році. Його не сприйняли як у Польщі, так і в Росії, та в інших країнах. Плакат називали таким, що пропагує нацизм. Але зараз ми бачимо, як точно митець окреслив те, що сталося у 2014 році. Навіть політологи не допускали повномасштабної війни Росії проти України, але художник це передбачив. Ми разом з вами зараз! Українці захищають не тільки свою Батьківщину, а й Польщу і всю Європу”, – розповіла генеральна консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч.

Виставка буде доступна для огляду у сквері “На Валах” упродовж двох тижнів.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.