«Перші у світі Сили безпілотних систем з’явилися в Україні, і ми неймовірно цим пишаємося, адже Сили оборони розвиваються у технологічному контексті воєнного ремесла. Нам важливо, аби особовий склад, який буде долучатися до наших лав, був мотивований і перевірений, і саме для цього робляться рекрутингові центри, аби ми мали змогу провести співбесіди з кандидатами. Основне – це мотивація, відповідальність і бажання вчитися. Ми не зациклюємося на тому, що кандидат має мати суперкласні навички пілотування певними засобами, тому що ми шукаємо не лише пілотів – ми запрошуємо і водіїв, і діловодів, і логістів – тобто величезна кількість посад, яких вистачить на всіх», – пояснив Ігор Шолтис («Шульц»), заступник командира батальйону «Нахтіґаль», координатор Львівського рекрутингового центру Сил безпілотних систем.
Ключове завдання центру рекрутингу – провести співбесіду з кандидатом, і якщо усе підходить, то супроводити його до територіального центру комплектування, де вже заповнюють необхідні документи і кандидат проходить військово-лікарську комісію. Опісля його скерують у навчальний центр на підготовку, після якої – розпочне свою службу.
«Завжди в години роботи центру тут буде мінімум один рекрутер з бойовим досвідом і досвідом роботи з безпілотними системами, який орієнтується в тому, як функціонують військові частини, аби змогти відповісти на всі питання, які цікавитимуть кандидатів», – додає Ігор Шолтис.
Цікаво, що сам центр обладнали симуляторами безпілотників, аби кандидати мали змогу самі подивитися і зрозуміти, як працюють такі літальні апарати.
«Ми сьогодні передаємо Збройним силам безпілотників на 24 мільйони гривень. Це для різних наших підрозділів. І сьогодні всі прекрасно розуміють, що цей вид озброєння є максимально ефективний і захищає життя людей – і тих, які воюють, і нас з вами. Тому пріоритет був, є і буде – підтримка Збройних сил і всіх наших підрозділів. Ми вже маємо шість рекрутингових центрів у Львові, сьогодні відкриваємо сьомий – для Сил безпілотних систем. Важливо розуміти, що якщо робота саме у цих військах вам подобається, то спільно з Центром комплектування ви отримаєте скерування власне у ці сили, а не в якісь інші», – зауважив Андрій Садовий, міський голова Львова.
Очільник Сихівського РТЦК та СП підполковник Борис Пруцьких, у свою чергу запевнив, що кандидатам гарантують максимально швидке оформлення необхідних документів та проходження усіх процедур.
«Можу гарантувати оперативне оформлення кандидатів протягом двох діб. Тобто кандидати приходять з рекомендаційними листами від цього роду військ, і ми гарантуємо їхнє направлення у ці частини. Ми їх проводимо по військово-лікарських комісіях і тоді скеровуємо у навчальний центр, де проходять підготовку, після чого прибувають у частину», – сказав підполковник Борис Пруцьких.
Завітати в центр можна з понеділка до четверга з 09:00 до 18:00, у п’ятницю – з 09:00 до 16:45. Центр працює на вул. Костя Левицького, 22. Записатися на співбесіду можна тут: https://book.sbs.army/.
Центри рекрутингу Сил безпілотних систем відкрили у Львові та Києві. Тут запевняють, що вони стануть важливим кроком у якісному наборі операторів безпілотників та інших спеціалістів, які необхідні для сучасної війни.
До слова, напередодні у Львові також відбулась презентація війська, яку відвідав командувач Сил безпілотних систем полковник Вадим Сухаревський («Борсук»). Він, до речі, перший офіцер Збройних сил України, під командуванням якого було відкрито вогонь на ураження російських бойовиків у 2014 році.
Загалом у Львові діє уже 7 центрів рекрутингу, де можна дізнатися всю актуальну інформацію про вакансії в армії та поспілкуватися з представниками бригад. Це: центр рекрутингу української армії, бригади спеціального призначення НГУ «Азов», 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, батальйону «Вовки Да Вінчі», 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» і тепер – Сил безпілотних систем.
Довідка
Сили безпілотних систем як окремий новітній рід військ у складі Збройних сил України створили у травні цього року. Це перший у світі рід військ, що використовує у своїй бойовій роботі повітряні, морські надводні і підводні, наземні безпілотні та роботизовані системи.
Безпілотні системи мають критичне значення для збереження життів військових на фронті. Вони змінюють підхід до виконання бойових операцій, надаючи можливість виконувати завдання з мінімальним ризиком для особового складу та підвищуючи ефективність бойових підрозділів, проводячи розвідку, вогневу підтримку та евакуацію на полі бою.
Відео Максима Гнипа для Львівської міської ради
Підтримайте проект на Patreon