п`ятниця, 14 червня

У Львові відкрили меморіальну таблицю Юрію Руфу

Пам’ятні заходи відбулися в одному із навчальних закладів, де вчився український герой

Про це повідомляє “Еспресо.Захід“.

У Львові відкрили меморіальну таблицю загиблому воїну Юрію Руфу. Пам’ятний знак розмістили на фасаді навчального закладу, де вчився український герой.

Ініціатива розмістити таблицю належить друзям Юрія Руфа. Однокласниця Ольга Тесляк розповідає, разом з друзями вирішили, що потрібно зберегти пам’ять про захисника.

“Як тільки ми оговталися від втрати, одразу почали думати про те, як вшанувати Юрка, – каже Оля Тесляк. – Бо ж наші наступні покоління повинні знати про наших героїв. Вони повинні знати людей, котрі могли і не йти на цю війну. Юрко не був мобілізований і призваний державою, він виявив свою добру волю і вирішив піти. Хоча ми всі вважаємо, що він набагато більше міг зробити тут. Але захищати Україну – його рішення”.

На заході були присутні рідні Юрія Руфа та друзі. Вшанувати захисника також прийшла класна керівниця Надія Бунь. Жінка вчила Руфа до дев’ятого класу. Каже, з того часу завжди можна було звернутися до нього, завжди допомагав за потреби. Крім того, був великим патріотом.

“Події Майдану в 2014 році, після Майдану, а тепер 24 лютого 2022 року з початком повномасштабного вторгнення – Юрко не задумуючись пішов на фронт, – каже Надія Бунь. – Наша молодь повинна знати про Юрія Дадака, брати приклад з нього. Він великий герой. У нього двоє донечок і, не зважаючи на це, Юра не задумуючись з перших днів пішов захищати нашу країну. Я на своїх уроках завжди розповідаю про приклад нашого Юри та інших багатьох захисників нашої країни, бо молодь однозначно повинна знати про подвиги наших героїв”.

Батько загиблого героя впевнений, такі як Юрій мали б будувати майбутню Україну. Проте багато його однодумців вже загинули, захищаючи нашу землю.

“Наші молоді хлопці, які могли зробити ще багато для України, пішли в перший день на фронт, – переконаний Роман Дадак. – Завдяки їм почалося перше вересня, завдяки їм діти можуть ходити в школу. Таких, як Юра багато і, якби не вони, не відомо, як би склалося життя, склалася історія і ті події, які є на сьогодні”.

Батько пригадує, Юрій був людиною діла і дуже вірив в Україну.

“Юрко був оптимістом, – додає батько. – Завжди вірив в Україну. Дуже досконало вивчав історію. Можливо вчив її не як історик, а з ідеологічної та політичної ситуації, що та історія принесла для України, які потрібно було б зробити висновки. А основне, яких не допускати більше помилок. Він ніколи не любив, коли плакали про поразки, а завжди наполягав на тому, що Україна мала безліч перемог, які вартували уваги та були потрібні для підняття духу”.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.