У Львові відкриють центр трансплантації стовбурових клітин

1_cde2fЦентр трансплантації працюватиме на базі Інституту патології крові та трансфузійної медицини НАН України (вул. Генерала Чупринки, 45). Вже зараз там облаштовано палати необхідним обладнанням та проведено попередній відбір кандидатів у працівники Центру.

У суботу 15 жовтня 2016 року о 11.00 год. у Львові на базі 5-ї міської клінічної комунальної лікарні (вул. Є.Коновальця,26) відбудеться організаційна зустріч ротарійців та медиків, де обговориться завершальний етап проекту створення Львівського регіонального Центру ТСГК.

«Вже з понеділка, 17 жовтня, розпочнеться активна робота та прийом пацієнтів. Центр має на меті забезпечити виконання авто-ТСГК (пацієнтам пересаджують їх власні стовбурові клітини– ред), а з часом ало-ТСГК (пацієнтам пересаджують стовбурові клітини їх брата, сестри, батьків, або людини, яка є родичем пацієнта, ред) для хворих на злоякісні хвороби крові, що проживають у  західному регіоні України», – розповів у коментарі Tvoemisto.tv Ігор Євстахевич, хірург «Інституту патології крові та трансфузійної медицини НАН України».

Палати облаштовано необхідним обладнанням: моніторами, ліжками, кисневим конденсатором, апаратом для штучної вентиляції легенів, ультранизькотемпературний морозильником, сепаратором крові.

1_dfb3c

Інститут патології крові та трансфузійної медицини АМН України у Львові, в приміщенні якого створять Центр

«Проект реалізовано завдяки спільному гранту Ротарі Клубів «Львів» та «Львів-Ратуша», «Вайнхайм» Німеччина та «Сідней-Холрой» Австралія, та підтримці світової Фундації Ротарі. Загальна вартість проекту – 46 тис. дол. США. Основну суму коштів внесли ротарійці Німеччини», – розповів Tvoemisto.tv координатор проекту Сергій Лобозинський.

Як зазаначають координатори проекту, загалом по Україні щорічна орієнтовна потреба у проведенні високодозової хіміотерапії з наступною автотрансплантацією стовбурових гемопоетичних клітин (кісткового мозку або периферичної крові) становить щонайменше 800-1200 операцій при множинній мієломі, злоякісних лімфомах та лейкеміях. Алотрансплантацій стовбурових гемопоетичних клітин у хворих на лейкемію, апластичну анемію та мієлодиспластичний синдром необхідно було б проводити протягом року близько 400 – 600.

В середньому в Україні виконується близько 80-100 автологічних та до 40-50 алогенних ТСГК на рік, а функціонує лише три центри трансплантації (1 – для дорослих, 2 – для дітей), два з яких мають досвід виконання алогенної ТСГК.  Таким чином більшість хворих, у першу чергу гематологічних,  що потребують ТСГК, не отримують її в Україні та змушені звертатись за медичною допомогою до закордонних клінік.

Для порівняння, вартість однієї процедури автологічної ТСГК за кордоном коливається від 50 до 100 тис. Євро,  в  той час як в Україні ця цифра менша в 3-5 разів: 450 – 500 тис. Грн. (близько 20 тис. Євро). Проведення алогенної ТГСК  за кордоном коштує від 180 до 250 тис. Євро, а в Україні – в середньому 1200-1500 тис. грн. (40-60 тис. Євро).

Оксана Лісна, tvoemisto.tv

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.