Сьогодні, 10 березня, мешканці області у сотні голосів спільно заспівали «Ще не вмерла України і Слава, і Воля». Захід присвячений 156-й річниці з дня першого публічного виконання Державного Гімну України.
Джерело: пресслужба ЛОДА, пресслужба ЛМР.
Спільно із мешканцями області виконали Державний Гімн представники влади, громадськості, громадських організацій, духовенство та молодь. Цього року до заходу долучилися медичні працівники – вони розгорнули синьо-жовтий прапор.
«Два українці з різних частин нашої держави об’єдналися і створили гімн. І де би ти не був, в якій частині світу, якщо ти співаєш „Ще не вмерла Україна“, ти — українець, бо це наш код. Так само, як наш прапор, який сьогодні мають честь тримати наші медики, які сьогодні на передовій, ми разом виконаємо гімн нашої держави. І хоча цю велику честь сьогодні маємо ми всі разом, але лідерами процесу є „Дударик“, хор „Гомін“ і новоутворений хор депутатів Львівської міської ради. Тому ми з головою обласної адміністрації, з першим заступником і капеланом міської ради підходимо разом і виконуємо Державний Гімн України», — зазначив мер Львова Андрій Садовий.
“Масове виконання нашого гімну – це хвилини великого душевного піднесення. Коли переповнює гордість і вдячність за свою країну, свій народ. Коли відчуваєш непереможний дух свободи, здатний об’єднувати українців по всьому світу. Це як спільна молитва, наділена неймовірною силою. Дякую всім, хто шанує цю дату”, – прокоментував очільник області Максим Козицький.
Зазначимо, що створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Перша публікація тексту вірша Павла Чубинського відбулась у львівському журналі «Мета» у 1863 році. Пізніше цей вірш поклав на музику отець та композитор Михайло (Вербицький). Перше публічне виконання відбулось 10 березня 1865 у Перемишлі під час концерту, присвяченого Тарасові Шевченку. 15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила Державним Гімном вірш П. Чубинського покладеного на музику М. Вербицького.
Підтримайте проект на Patreon